Kiedyś mieszkali tu słynni generałowie i kompozytor, dziś dziura na dziurze. Śmiała przejdzie remont

Autor:
mp/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Jedna z najstarszych uliczek na Żoliborzu ma przejść remont

Choć to jedna z najstarszych i najbardziej klimatycznych uliczek Żoliborza, sporo brakuje jej do świetności – Śmiała jest zaniedbana, podziurawiona, niebezpieczna dla pieszych i zmotoryzowanych. Ratusz zapowiada jednak, że przejdzie generalny remont. Środki na ten cel przyznała Rada Warszawy.

Stołeczni radni przyznali w czwartek Żoliborzowi prawie cztery miliony złotych na przebudowę ulicy Śmiałej. - Prace nad przygotowaniem dokumentacji projektowej, opracowaniem zakresu prac budowlanych oraz ogłoszeniem przetargu, który wyłoni wykonawcę przebudowy, ruszą już wkrótce – zapowiada rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka.

Remont obejmie odcinki od ulicy Generała Zajączka do Alei Wojska Polskiego oraz od Alei Wojska Polskiego do ulicy Hauke-Bosaka.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

"Przez lata zapomniana i zaniedbywana"

- Ulica Śmiała jest wizytówką Żoliborza Oficerskiego. Przez lata zapomniana i zaniedbywana, ma szansę odzyskać dawne piękno. Otoczona jest zabytkowymi willami i reprezentacyjnymi domami, powstała jeszcze w dwudziestoleciu międzywojennym i powinna oddawać wyjątkowy charakter tej części Żoliborza. Zależy nam, aby dbać o dzielnicę jako całość i przywracać do dawnej świetności miejsca, które na to zasługują – zwraca uwagę cytowany w komunikacie burmistrz Żoliborza Paweł Michalec.

Jak przypomina ratusz, ulica Śmiała to brama wjazdowa na Żoliborz Oficerski i jedna z najstarszych uliczek Żoliborza, która istnieje od około 1770 roku. - Ma blisko kilometr długości i w zdecydowanej większości nie była remontowana od ponad 50 lat. Przy tej ulicy mieszkali między innymi generał Stefan Grot-Rowecki i generał Marian Kukiel. Tutaj mieszkał i tworzył kompozytor Witold Lutosławski – wylicza Gałecka.

Informuje również, że pod adresem Śmiała 21, ma powstać docelowa siedziba pierwszego żoliborskiego domu kultury.

Radni zagwarantowali też niemal 15 milionów złotych na budowę naziemnych przejść przy rondzie Dmowskiego:

W pobliżu ronda Dmowskiego mają powstać cztery przejścia naziemne
W pobliżu ronda Dmowskiego mają powstać cztery przejścia naziemneMateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl

Autor:mp/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Urząd Miasta Warszawy

Pozostałe wiadomości