Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

TVN Warszawa | Włochy

Opowiedzą o adopcji, oprowadzą po schronisku. W sobotę dzień otwarty Na Paluchu

TVN Warszawa | Włochy

Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Fakty TVNZainteresowanie adopcją zwierząt w czasie pandemii

Porady dotyczące adopcji psów i kotów, zwiedzanie niedostępnych na co dzień miejsc, warsztaty i konkursy. W najbliższą sobotę schronisko Na Paluchu organizuje dzień otwarty.

- Los bezdomnych zwierząt bardzo leży nam na sercu, cieszy nas każda przeprowadzona adopcja! Zapraszamy więc do skorzystania ze szczególnej możliwości: odwiedzenia schroniska i poznania jego działań "od kuchni". Spotkajmy się Na Paluchu, będziecie mogli lepiej poznać schronisko i jego podopiecznych. Kto wie, może dzięki tej wizycie zapadnie decyzja, która odmieni los któregoś ze zwierząt? - zachęca w komunikacie prasowym Justyna Glusman, dyrektorka koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni w ratuszu.

Jakie atrakcje czekają uczestników dnia otwartego? Pracownicy oprowadzą ich po wnętrzach pawilonów i po szpitalu dla zwierząt. Zaplanowane są konkursy, kiermasz charytatywny oraz warsztaty z opieki nad psem w czasie upałów. Na miejscu będzie można zobaczyć także, jak wygląda praca ekopatrolu straży miejskiej oraz obejrzeć wystawy "Schronisko Na Paluchu – 20 lat w służbie zwierzętom" oraz "Plany modernizacji schroniska".

Całus - podopieczny schroniska na Paluchu, który czeka na adopcjęUM Warszawa

Jak zapewnia ratusz, w czasie wydarzenia obecni będą wolontariusze i pracownicy, którzy opowiedzą o schroniskowych zwierzętach i warunkach adopcji. "To świetna okazja, by poznać szczegóły procesu adopcyjnego oraz możliwość poznania przyszłego podopiecznego dla osób rozważających adopcję" - zachęcają urzędnicy. Obecnie w schronisku przebywa blisko 400 psów i 120 kotów do adopcji.

Na pamiątkę – w zamian za symboliczną darowiznę – będzie można otrzymać kubek i torbę.

Dzień otwarty zaplanowany jest od godziny 12 do 16. O godzinie 12, 13.30 oraz 15 odbędą się wycieczki po schronisku. Warsztaty "Instrukcja obsługi psa latem" rozpoczną się o godz. 13. Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona, obowiązują zapisy pod adresem e-mail: promocja@napaluchu.waw.pl.

Autor:katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawa