W mieszkaniu produkowali anaboliki, wysyłali je do Stanów Zjednoczonych i krajów Europy

Autor:
pop
Źródło:
tvnwarszawa.pl/Straż Graniczna
Zatrzymani za nielegalną produkcję i dystrybucję sterydów
Zatrzymani za nielegalną produkcję i dystrybucję sterydówStraż Graniczna
wideo 2/5
Zatrzymani za nielegalną produkcję i dystrybucję sterydów

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie zatrzymali dwie osoby podejrzane o produkcję i dystrybucję środków anabolicznych. Zostali aresztowani na trzy miesięcy.

Do zatrzymania pary mieszkańców Warszawy doszło w miniony wtorek, 11 stycznia, na podstawie postanowienia Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota.

42-letni mężczyzna i 39-letnia partnerka wynajmowali mieszkania w bloku w centrum Warszawy. W jednym z nich produkowano anaboliki, w drugim - umiejscowionym dwa piętra wyżej - pakowano je w koperty, a następnie nadawano w różnych urzędach pocztowych. Wysyłane były głównie do Stanów Zjednoczonych i niektórych państw Europy. - Mężczyzna produkując środki anaboliczne bazował głównie na swoim doświadczeniu i wiedzy zaczerpniętej ze stron internetowych - informują strażnicy graniczni.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Gotówka zabezpieczona podczas akcjiStraż Graniczna

Sprzęt do produkcji i pakowania oraz gotówka

Podczas przeszukania dwóch mieszkań funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli zarówno urządzenia służące do produkcji anabolików, liczne półprodukty, środki chemiczne w postaci fiolek z płynem, proszki i wypełniacze, jak i przedmioty służące do ich pakowania, a także czyste koperty bąbelkowe, deklaracje celne, naklejki z napisem ,,priority” oraz niewypełnione druki do nadawania paczek. Na miejscu zarekwirowano także sprzęt elektroniczny, nośniki pamięci oraz gotówkę w obcych walutach (równowartość blisko 500 tysięcy złotych).

Wśród zebranego materiału dowodowego znalazły się również opakowania, które odpowiadały wzorom opakowań ujawnionych przez funkcjonariuszy Straży Granicznej w około 200 przesyłkach lotniczych od sierpnia ubiegłego roku. To wówczas, zabezpieczone przesyłki dały światło na rozpoczęcie śledztwa w tej sprawie.

Akcja strażników granicznychStraż Graniczna

Zarzuty i areszt

Zarówno mężczyzna jak i kobieta usłyszeli zarzuty z art. 124 b Ustawy Prawo farmaceutyczne i art. 165 § 1 Kodeksu karnego, za które grozi im do ośmiu lat pobawienia wolności. Postanowieniem sądu wobec obojga zastosowano tymczasowe areszty na okres trzech miesięcy.

§ 1. Kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach: 2) wyrabiając lub wprowadzając do obrotu szkodliwe dla zdrowia substancje, środki spożywcze lub inne artykuły powszechnego użytku lub też środki farmaceutyczne nie odpowiadające obowiązującym warunkom jakości, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

1. Kto wytwarza sfałszowany produkt leczniczy lub sfałszowaną substancję czynną, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 5. 2. Tej samej karze podlega osoba, która dostarcza lub udostępnia odpłatnie albo nieodpłatnie sfałszowany produkt leczniczy lub sfałszowaną substancję czynną, lub przechowuje w tym celu sfałszowany produkt leczniczy lub sfałszowaną substancję czynną.

Autor:pop

Źródło: tvnwarszawa.pl/Straż Graniczna

Źródło zdjęcia głównego: Straż Graniczna

Pozostałe wiadomości