Zwęzili ulicę Marsa. Na pięć miesięcy

Warszawa

Artur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.plPrzebudowa skrzyżowania

Duże utrudnienia czekają kierowców na ulicy Marsa. Od soboty zwężona jest jej południowa jezdnia na odcinku od Chełmżyńskiej do Żołnierskiej. W niedzielę znikną także przejścia dla pieszych przy wiaduktach.

Drogowcy zamknęli cały skrajny lewy pas jezdni w kierunku Rembertowa. Wyłączony z ruchu jest też pas służący do skrętu w lewo w Chełmżyńską.

Do dyspozycji kierowców pozostały trzy pasy ruchu: lewy (dotychczas do jazdy na wprost) służy tylko do skrętu w lewo, środkowy tylko do jazdy na wprost, a prawy do jazdy na wprost i do skrętu w prawo.

Utrudnienia do kwietnia

Ponadto organizacja ruchu zmieniła się na odcinku od skrzyżowania z Chełmżyńską do skrzyżowania z Żołnierską. Jak podaje ratusz, lewy pas został zwężony oraz częściowo zamknięty. Kierowcy mogą jechać tylko dwoma. Tym do skrętu w lewo oraz do jazdy na wprost z możliwością skrętu w prawo.

Utrudnienia związane są z przebudową węzła i potrwają do kwietnia przyszłego roku. W tym czasie drogowcy zbudują ławy fundamentowe nowych wiaduktów w ciągu ulicy Marsa. O inwestycji informowaliśmy na tvnwarszawa.pl.

Na zmiany powinni się przygotować także piesi. W niedzielę rano zamknięte zostaną przejścia dla pieszych pomiędzy schodami istniejących wiaduktów po obydwu stronach torów kolejowych.

Tymczasowe przejście drogowcy wyznaczą po zachodniej stronie wzdłuż ulicy Kresowej. Tutaj utrudnienia potrwają dłużej, bo do czerwca 2017 roku.

Prace najbardziej dadzą się we znaki mieszkańcom Wawra i Rembertowa. Już w tej chwili w godzinach szczytu tworzą się tam bardzo duże korki. Remont utrudni też weekendowe wyjazdy warszawiaków.

Ważna i droga inwestycja

Przebudowa skrzyżowania Marsa z Żołnierską to inwestycja za blisko 170 mln zł, która ma uregulować i upłynnić ruch na wjeździe do stolicy i wylocie z niej m.in. w stronę Białegostoku. Wykonawca, czeski Metrostav, na razie stawia jedną estakadę i dwa wewnętrzne wiadukty nad torami kolejowymi. Ratusz złożył do wojewody wniosek o pozwolenie na budowę drugiej estakady. Przebudowana będzie też Żołnierska wraz wiaduktami, a na jej odcinku od Strażackiej do granic miasta zlikwidowane zostanie "wąskie gardło" i dobudowana zostanie druga jezdnia. Całość ma być gotowa w 2018 roku.

Zwężenie ulicy
Targeo/tvnwarszawa.pl

Trwa przebudowa całego węzła:

Przebudowa skrzyżowania Marsa i Żołnierskiej (nagranie archiwalne)
Artur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.pl

tz,skw//ec