Zapadła się jezdnia na rondzie Daszyńskiego


Na rondzie Daszyńskiego, tuż przy płocie budowy metra, zapadła się jezdnia. Ulica Towarowa jest nieprzejezdna. Utrudnienia potrwają co najmniej do poniedziałku.

- Zapadła się jezdnia na prawym i środkowym pasie w kierunku placu Zawiszy – relacjonował Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl. – Wyrwa ma dwa metry głębokości i wciąż się powiększa – dodał.

Robotnicy z pobliskiej budowy metra odgrodzili teren i zamknęli przejazd. - Uszkodzenie nawierzchni spowodowane jest zapadnięciem się kanału teletechnicznego pod zachodnim pasem ruchu - powierdził Mateusz Witczyński, rzecznik konsorcjum AGP budującego metro.

Piana wypłukała ziemię

Problemy zaczęły się przed południem. Pracownicy zauważyli, że w jednym z miejsc na budowie uchodzi piana wykorzystywana przy pracy tarczy. W pewnym momencie substancja zaczęła uchodzić do nieczynnej już komory teletechnicznej. - Kiedy robotnicy to zauważyli natychmiast zabezpieczyli to miejsce. Sprowadzono ciężki sprzęt to prób obciążeniowych. W wyniku tych prób jezdnia się zapadła - opisuje Witczyński.

Jaka dodaje to, co zostało wypłukane zostało zalane betonem. Jeszcze przed godziną 20:00 rzecznik zapewnił, że ruch w tym miejscu zostanie udrożniony do północy. Po godzinie 22:00 okazało się, że: "ze względów formalnych najprawdopodobniej nie uda się przywrócić ruchu na zachodniej jezdni Ronda Daszyńskiego" - czytamy w komunikacie przesłanym do redakcji.

Autobusy na objazdach

Na skrzyżowaniu Towarowej i Grzybowskiej zostały ustawione barierki, zagradzającę przejazd w kierunku ronda. Policjanci kierują ruchem.

Tramwaje kursują normalnie, ale na objazdy skierowano autobusy linii 159, 422, N91. Sprawdź szczegóły.

wp/bf/b

Dziura na rondzie
Dziura na rondzieLech Marcinczak /tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Lech Marcinczak /tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości