Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Ulice

Wypadek na Puławskiej. Ranny poseł PiS

Ulice


Na skrzyżowaniu ul. Puławskiej i Idzikowskiego zderzyły się dwa samochody. Strażacy, żeby wyciągnąć rannego kierowcę, musieli odciąć dach toyoty. Jak się okazało, w środku auta był Zbigniew Girzyński, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Do wypadku doszło przed godziną 21.00. Z relacji świadków wynika, że poseł PiS jechał swoją toyotą ul. Idzikowskiego, w stronę ul. Puławskiej. BMW poruszało się ul. Puławską w stronę centrum Warszawy.

- Toyota i BMW zderzyły się na skrzyżowaniu Puławskiej i Idzikowskiego. BMW ma rozbity przód, a toyota lewy bok - relacjonował Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

- Rozbita toyota zatrzymała się na przystanku i zablokowała torowisko - dodał.

Żeby wyciągnąć z niej rannego Zbigniewa Girzyńskiego, strażacy odcięli dach. Posła zabrało pogotowie.

Kierowcy byli trzeźwi

- Kierowca toyoty został zabrany z lekkimi obrażeniami do szpitala, prowadzącemu BMW nic się nie stało - przekazał Robert Opas z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

I dodał, że kierowcy zostali zbadani alkomatem. - Byli trzeźwi. Okoliczności zdarzenia zbada policja. Przede wszystkim będzie nas interesowała sygnalizacja świetlna, kto miał jakie światło - powiedział Opas.

Chodzi o to, czy kierowca BMW przejechał na czerwonym, czy poseł wjechał na skrzyżowanie, wymuszając pierwszeństwo.

Poseł ranny w wypadku na Puławskiej Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

Zablokowane tory i pasy

Wstrzymany został ruch tramwajów w obu kierunkach. Jak informował Zarząd Transportu Miejskiego utrudnienia dotyczyły linii 4, 10, 14, 31 i 35. Uruchomiona została komunikacja zastępcza na trasie: Metro Wilanowska - Puławska - Woronicza - Al. Niepodległości.

– W obu kierunkach zablokowane są po dwa pasy Puławskiej. Tworzą się duże korki – ostrzegał reporter.

Na miejscu strażacy zabezpieczali płyny, które wyciekły z samochodów. Pracownicy Tramwajów Warszawskich będą musieli usunąć połamane barierki.

Wypadek na Puławskiej Lech Marcinczak/ tvnwarszawa.pl

wp/ran