Przygotuj się na:

MARSZAŁKOWSKA BEZ TRAMWAJÓW

W najbliższy poniedziałek tramwajarze rozpoczną drugi etap remontu torowiska w rejonie placu Bankowego. Jak informuje stołeczny ratusz, przez tydzień tramwaje nie będą jeździły ulicami Marszałkowską i Andersa - od placu Zbawiciela do Muranowskiej.

TVN Warszawa | Ulice

Trakt Lubelski otwarty po przebudowie

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
katke/ran
Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.plPrzebudowana ul. Trakt Lubelski

Można już przejechać przebudowanym odcinkiem ulicy Trakt Lubelski. - Na miejscu nie ma już żadnych maszyn ani utrudnień w ruchu - ocenia reporter tvnwarszawa.pl

W poniedziałek wieczorem otwarty został ostatni odcinek przebudowanej ulicy Trakt Lubelski – od Borków do Skalnicowej. 

Nowa droga dla rowerów

Wybudowano nową jezdnię - po jednym pasie ruchu w każdym kierunku, przebudowano chodnik po stronie wschodniej oraz wybudowano nowy i drogę rowerową po stronie zachodniej.

Reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński sprawdził, jak wygląda przebudowany odcinek. - Na miejscu nie ma już żadnych maszyn ani utrudnień w ruchu. Powstała szeroka droga dla rowerów. Osobno oznakowany jest chodnik, na którym widać poziome znaki. W części wydzielonej dla pieszych namalowano dorosłego z dzieckiem, a na ścieżce dla jednośladów - rower. W ten sposób nikt się nie pomyli - wskazał.

Jak dodał, w ten sposób wyraźnie wyznaczone są również przejścia dla pieszych.

Wracają autobusy

Jak przekazał wcześniej stołeczny ratusz, po otwarciu dla ruchu przebudowanego odcinka, od wtorku z tras objazdowych wrócą już autobusy. Kursy nocne będą już przywrócone w nocy z 1 na 2 czerwca. Stałą trasą będą jeździły autobusy linii 142, ale ze zwiększoną częstotliwością na tym odcinku, gdzie jest najwięcej pasażerów.

Od wtorku też wrócą autobusy linii 219, 702 i N72. Ulice Borków i Juhasów będzie obsługiwała linia 219. Dodatkowe kursy będą pomiędzy pętlą Wiatraczna a ulicą Skalnicową w dni powszednie, w godzinach szczytu, czyli od godziny 6 do 9 oraz od 15 do 19 - co 30 minut. Razem z kursami podstawowymi linii - na pełnej trasie do osiedla Aleksandrów, zapewnią częstotliwość co 15 minut na odcinku Wiatraczna – Ośrodek Szkoleniowy.

Na swoje stałe trasy powrócą również autobusy linii 702 i N72. Autobusy pozostaną na ulicach Borków i Juhasów - po wycofaniu linii 142 będzie jeździła linia 219.

Autor:katke/ran

Źródło: PAP, tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl