Kolizja na objeździe trasy S8. Obok zderzyły się ciężarówki

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl Zderzenie na drodze technicznej przy trasie S8

Na drodze technicznej przy trasie S8 doszło do zderzenia samochodu osobowego i busa. Jedna osoba została ranna. Do wypadku doszło na jezdni, którą kierowcy omijają kolizję trzech ciężarówek.

Służby otrzymały zgłoszenie w tej sprawie chwilę przed godziną 13. Wspomniana droga techniczna to ulica Przemysłowa w miejscowości Blizne Łaszczyńskiego. Na biegnącej obok trasie S8 doszło we wtorek przed południem do zderzenia trzech samochodów ciężarowych.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący fiatem ducato najechał na tył poprzedzającego go forda focusa - informowała Ewelina Gromek-Oćwieja z Komendy Powiatowej Policji dla powiatu warszawskiego zachodniego.

Jak dodała, kierowcy zostali przebadani alkomatem. - Obaj byli trzeźwi - zaznaczyła.

Na miejscu zdarzenia były dwa zastępy straży pożarnej, policja i pogotowie ratunkowe. - Jedna osoba została przekazana pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego - przekazał Wojciech Kapczyński z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Ostatecznie nikt nie trafił jednak do szpitala.

- Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zderzenia oraz wycieków płynów eksploatacyjnych. Udzieliliśmy też wstępnej pomocy uczestnikom zdarzenia - dodał Kapczyński.

Kolizja obok kolizji

Popołudniowa kolizja wydarzyła się na wysokości odcinka trasy S8, na którym około 10.30 zderzyły się trzy samochody ciężarowe.

Jak relacjonował nasz reporter, ciężarówki najechały na siebie. Po środku znalazła się laweta, przewożąca inne auta. - Wszystkie samochody na lawecie są zniszczone. Kabina tira zakleszczyła się z lawetą - relacjonował nasz reporter Tomasz Zieliński.

Około godziny 12 policja zamknęła jezdnię w kierunku Poznania. Niedostępny dla ruchu jest odcinek między aleją Prymasa Tysiąclecia a węzłem Mory. Kierowcy są kierowani na objazd aleją Prymasa Tysiąclecia. Powoduje to duże korki, zarówno na trasie samego objazdu, jak i przed nim. Na trasie S8 korek zaczyna się po prawej stronie Wisły, na wysokości Łabiszyńskiej.

Zderzenie trzech ciężarówek na trasie S8

Zderzenie trzech tirów na trasie S8Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl
wideo 2/4

Źródło: tvnwarszawa.pl

kk/b