TVN Warszawa | Ulice

Remont Słomińskiego między Dworcem Gdańskim a rondem "Radosława"

TVN Warszawa | Ulice

Aktualizacja:
Autor:
katke
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Drogowcy wymieniają asfalt na Słomińskiego
Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl Drogowcy wymieniają asfalt na Słomińskiego

Drogowcy wymieniają nawierzchnię ulicy Słomińskiego między Dworcem Gdańskim a rondem "Radosława". Przez weekend kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami, a pasażerowie komunikacji miejskiej z objazdami autobusów. Zarząd Dróg Miejskich poinformował też o przesunięciu prac na skrzyżowaniu Marszałkowskiej i Królewskiej na poniedziałek, 16 sierpnia.

Jak przypomina ratusz, na Słomińskiego wyregulowano i wymieniono już krawężniki, naprawiono chodnik i częściowo rekultywowano pas zieleni. Roboty brukarskie były przygotowaniem do wymiany nawierzchni na około 700-metrowym odcinku ulicy od dworca PKP Warszawa Gdańska do ronda Zgrupowania AK "Radosław".

Kolejne prace ruszyły w weekend. Ich postęp obserwował w sobotę rano reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński. - Zamknięty jest odcinek jezdni od wiaduktu między Dworcem Gdańskim i rondem "Radosława". Prace ruszyły pełną parą. Drogowcy położyli już jedną warstwę asfaltu - powiedział Zieliński.

Utrudnienia dla kierowców od mostu Gdańskiego

Drogowcy zapowiadali wcześniej, że północna jezdnia Słomińskiego po stronie Dworca Gdańskiego, ogródków działkowych i centrum handlowego zostanie zamknięta w piątek, 13 sierpnia, od ok. godz. 22 do poniedziałku, 16 sierpnia, do godz. 4 rano. "Na pierwsze utrudnienia kierowcy jadący od strony mostu Gdańskiego napotkają już przy skrzyżowaniu z ulicami Międzyparkową i Szymanowską. Tutaj będą mogli zawrócić na jezdnię południową i skręcić w ul. Międzyparkową lub ul. Szymanowską. Dalej prosto ul. Słomińskiego będą mogli pojechać tylko dojeżdżający do Dworca Gdańskiego" - przestrzegali.

I zaznaczali, że nie będzie możliwości skrętu ze Słomińskiego w ulicę Pamiętajcie o Ogrodach. Od strony ulicy Kłopot kierowcy dojadą Pamiętajcie o Ogrodach wyłącznie do wjazdu do centrum handlowego (nie będzie możliwości dalszej jazdy prosto, ani zawrócenia). Wyjazd z centrum handlowego na ul. Pamiętajcie o Ogrodach w kierunku ul. Kłopot został zachowany. 

W weekend wymiana nawierzchni ul. SłomińskiegoUM Warszawa

Objazdy są poprowadzone ulicami: Jagiellońską do mostu Grota-Roweckiego i dalej Trasą AK – Słowackiego – Popiełuszki – al. Jana Pawła II; Jagiellońską – al. "Solidarności" – al. Jana Pawła II, Zakroczymską – Konwiktorską – Muranowską – Stawki – al. Jana Pawła II; Wybrzeże Gdyńskie – Sanguszki – Konwiktorską – Muranowską – Stawki – al. Jana Pawła II. 

Przy okazji - jak zapowiadał ZDM - zostanie też naprawiona nawierzchnia na rondzie Zgrupowania AK "Radosław". Nowy asfalt zostanie położony na prawym pasie ruchu między ul. Słomińskiego a al. Jana Pawła II. Zmieni się organizacja ruchu - węziej będzie już na południowym dojeździe al. Jana Pawła II i ul. Okopowej, bo od jej wlotu do północnego zjazdu w al. Jana Pawła II na rondzie z ruchu wyłączony będzie lewy (wewnętrzny) pas. Oznacza to, że od wysokości Słomińskiego do północnego zjazdu w Jana Pawła II kierowcy do dyspozycji mają mieli tylko jeden - środkowy pas. 

Objazdy dla autobusów i prace na skrzyżowaniu Marszałkowskiej z Królewską

Autobusy linii nr 409 (w kierunku Cmentarza Północnego) i 500 (w kierunku przystanku rondo "Radosława") oraz linii nocnych N12 i N64 (w kierunku Dworca Centralnego) zawrócą w rejonie przystanków Park Traugutta i pojadą trasą: Słomińskiego – Międzyparkowa – Bonifraterska – Muranowska – Stawki. Stąd autobusy linii nr 409 pojadą ul. Okopową, autobusy linii nr 500 - al. Jana Pawła II i ul. Słomińskiego, a autobusy linii nocnych N12 i N62 - al. Jana Pawła II do swoich stałych tras. 

Drogowcy poinformowali przy okazji, że w weekend nie zmieni się organizacja ruchu w rejonie skrzyżowania ulic Marszałkowskiej i Królewskiej. Zapowiadane na sobotę rozpoczęcie remontu zostało przesunięte i prace ruszą w poniedziałek, 16 sierpnia, ok. godz. 6. Przeniesienie wiąże się z obchodami Święta Wojska Polskiego w niedzielę, 15 sierpnia.

Obecnie na skrzyżowaniu Marszałkowskiej i Królewskiej od kilku dni trwają prace przygotowawcze pod docelowe roboty, które potrwają dziewięć dni i zakończą się w nocy z wtorku na środę (24-25 sierpnia). 

Bezpieczniej na skrzyżowaniu

Jak wymieniają urzędnicy, po zmianach skrzyżowanie Marszałkowskiej i Królewskiej stanie się bezpieczniejsze. Piesi zyskają trzy azyle.

Na skrzyżowaniu i w jego obrębie zostanie wymieniona nawierzchnia (na ul. Marszałkowskiej na odcinku 170 metrów, a ul. Królewskiej na 70 metrów). Całość zmian dopełni zieleń.

Prace przygotowawcze na skrzyżowaniu Królewskiej i Marszałkowskiej:

Skrzyżowanie Królewskiej i Marszałkowskiej
Skrzyżowanie Królewskiej i Marszałkowskiej Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl

Autor:katke

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości