Utrudnienia w alei Prymasa Tysiąclecia. Znów studzienka

Ulice

Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plAwaria studzienki w alei Prymasa Tysiąclecia

W alei Prymasa Tysiąclecia na wysokości ulicy Obozowej doszło do awarii studzienki kanalizacyjnej. Są utrudnienia w kierunku trasy S8.

Jak podaje reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz, zablokowany jest środkowy pas.

- Pęknięta jest pokrywa studzienki, fragment leży obok, a większa część na pobliskim przystanku - relacjonuje. I dodaje, że miejsce zostało zabezpieczone, jednak nie toczą się tam żadne prace.

W komunikacie Zarządu Dróg Miejskich w mediach społecznościowych czytamy, że naprawa powinna zakończyć się jeszcze we wtorek.

W marcu pisaliśmy o podobnej awarii, niemalże w tym samym miejscu – wtedy awaria studzienki wstrzymała ruch na wysokości ulicy Czorsztyńskiej. Spowodowało to ogromne utrudnienia w ruchu.

Będą naprawiać włazy

Drogowcy postanowili zaradzić utrudnieniom w stolicy i w styczniu ogłosili przetarg na naprawę włazów. W sumie ma to dotyczyć ponad 200 takich miejsc na terenie całej Warszawy. Przetarg dotyczył wymiany zniszczonych włazów i regulację tych, które nie są na równi z asfaltem.

Przez uszkodzony właz w alei Prymasa Tysiąclecia 22 stycznia kierowcy stali w kilometrowych korkach. Podobnie było zaledwie tydzień wcześniej. Wtedy pękł pierścień otaczający właz.

W czerwcu ubiegłego roku drogowcy przez blisko 13 godzin walczyli z klapą. Najpierw były cztery nieudane próby dopasowania nowego włazu. Ostatecznie trzeba było wymienić całą metalową obręcz i zamontować nową klapę.

ab/ran