Przygotuj się na:

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZE?

Na cmentarze we Wszystkich Świętych w Warszawie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Ratusz przedstawił, jak i kiedy będą kurować linie cmentarne. Równocześnie urzędnicy zachęcają, aby groby najbliższych odwiedzić wcześniej.

Ulice

Solarki zabezpieczyły mosty i wiadukty

Ulice

fot. Marcin Gula/tvnwarszawa.pl

Kolejny raz w tym roku na warszawskie ulice wyjechały solarki. Wszystko przez nocne przymrozki. Akcja zarządu Oczyszczania Miasta dotyczyła wiaduktów, mostów oraz ulic spadkowych, czyli tych miejsc, w których trzeba zadbać szczególnie o bezpieczeństwo kierowców.

Wczesnym rankiem w akcji posypywania ulic wzięło udział czterdzieści pługosolarek. Od 4.30 przez półtorej godziny posypywały one nawierzchnie mostów, wiaduktów oraz ulic takich jak m. in. Dolna, Belwederska, Spacerowa czy Karowa.

170 solarek w gotowości

W gotowości jest 170 pługoposypywarek, a przy dużych opadach śniegu na stołeczne ulice może wyjechać nawet 320 pługów. ZOM wspierany jest przez pięć firm, które na jego zlecenie ruszają do akcji.

40% dróg

ZOM odpowiada za utrzymanie przejezdności tylko tych stołecznych ulic, którymi kursują autobusy komunikacji miejskiej, tj. 40% dróg.

Sezon zimowy ZOM rozpoczął 15 października, a zakończy 14 kwietnia.

su

Pozostałe wiadomości