Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

Ulice

Śmiertelne potrącenie na pasach

Ulice


Dzień zaczął się od tragicznego wydarzenia. Około godziny 6.30 u zbiegu ul. Bródnowskiej z 11 Listopada starsza kobieta została potrącona przez bus. Lekarzom nie udało się jej uratować.

- O godzinie 6.35 policja dostała zgłoszenie, że bus potrącił kobietę. Kierowca 57-letni Edward B. został przebadany. Był trzeźwy - mówiła w TVN Warszawa asp. Beata Wlazłowska. - Policja wyjaśnia, dlaczego doszło do wypadku.

- Kobieta prawdopodobnie wyszła zza tramwaju wprost pod nadjeżdżający samochód - relacjonował Tomasz Zieliński, reporter TVN Warszawa. - Na torowisku leżą jeszcze przedmioty osobiste potrąconej - dodał.

Bus prawdopodobnie przewoził niepełnosprawnych.

Zmarła w szpitalu

Długa reanimacja kobiety przyniosła skutek. - Kobieta po reanimacji została przewieziona do szpitala Praskiego – powiedział TVN Warszawa Marek Niemirski, rzecznik pogotowia. Niedługo potem zmarła.

Utrudnienia

Wstrzymany był ruch tramwajowy w stronę Bródna, a na 11 Listopada samochody poruszały się wahadłowo. Normalne kursowanie przywrócono przed godziną 8.00.

mz

Źródło zdjęcia głównego:  | PAP, met.no