"Zza autobusu, wprost pod jadący samochód, wybiega 15-latek". Nagranie ku przestrodze

Autor:
katke/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w Piasecznie
Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w Piasecznie KPP w Piasecznie
wideo 2/4
KPP w Piasecznie Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w Piasecznie

Wysiadał z autobusu i nie sprawdził dokładnie, czy może bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy. 15-latek wbiegł wprost pod koła samochodu, co mogło skończyć się tragedią. Policja w Piasecznie opublikowała film z groźnie wyglądającego zdarzenia. Ku przestrodze.

Jak zastrzega aspirant Magdalena Gąsowska z piaseczyńskiej policji, na drodze wystarczy krótka chwila nieuwagi, moment roztargnienia, "by doszło do błędu, który może kosztować nas zdrowie, a nawet życie".

- Będąc uczestnikami ruchu drogowego, bardzo często zapominamy, że oprócz praw mamy również obowiązki, których bezwzględne przestrzeganie znacząco wpływa na bezpieczeństwo nas wszystkich - podkreśliła policjantka. I dodała: - Do groźnie wyglądającego zdarzenia, które na całe szczęście zakończyło się happy endem, doszło w świąteczny wieczór. 15-letni mieszkaniec Piaseczna wysiadł z autobusu i nie sprawdzając, czy może bezpiecznie przejść na drugą stronę, wbiegł pod jadącego przeciwnym pasem ruchu opla - opisała Gąsowska.

"Niech będzie przestrogą dla innych"

Zaznaczyła jednak, że zderzenie z pojazdem spowodowało w tym przypadku niewielkie obrażenia. - Będący na miejscu policjanci jednoznacznie stwierdzili, że 22-letni kierujący pojazdem nie miał najmniejszych szans, by zauważyć pieszego, który nagle pojawił się przed maską jego samochodu. Sprawa swój finał będzie miała w sądzie rodzinnym - podkreśliła. - Opublikowany film niech będzie przestrogą dla innych. Tuż obok miejsca zdarzenia mieści się Szkoła Podstawowa nr 3 w Piasecznie, do której uczęszcza mnóstwo dzieci. Tam jest oznakowane przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną - podsumowała policjantka.

PRZECZYTAJ TAKŻE: "Po raz pierwszy w historii liczba zabitych na drogach stołecznego garnizonu spadła poniżej 100".

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:katke/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPP w Piasecznie

Pozostałe wiadomości