Przygotuj się na:

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZE?

Na cmentarze we Wszystkich Świętych w Warszawie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Ratusz przedstawił, jak i kiedy będą kurować linie cmentarne. Równocześnie urzędnicy zachęcają, aby groby najbliższych odwiedzić wcześniej.

Ulice

Łopuszańska wciąż zamknięta. ZMID czeka na GDDKiA

Ulice


Na otwarcie węzła Łopuszańska będziemy musieli jeszcze poczekać. - Na pewno kierowcy nie pojadą nim jeszcze w tym roku - przyznaje Agata Choińska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych. Jak dodaje, problem leży po stronie GDDKiA.

- Nie wiemy kiedy otworzymy węzeł Łopuszańska - mówi wprost Agata Choińska. - Podamy tę informację, jak tyko będziemy wiedzieć. Na pewno inwestycja nie zostanie udostępniona kierowcom w tym roku - dodaje w rozmowie z tvnwarszawa.pl.

Od środy jest pozwolenie

W środę nadzór budowlany wydał pozwolenie na użytkowanie. - Wynik kontroli jest pozytywny. Jeszcze w środę wydamy pozwolenie- poinformował Jaromir Grabowski, szef Mazowieckiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.

Jeszcze przed świętami Małgorzata Gajewska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych zapewniała, że po wydaniu pozytywnej decyzji przez nadzór budowlany, drogowcy będą starali się otworzyć od razu gotowy węzeł. Zapewniała, że najwcześniej w sylwestra inwestycja zostanie otwarta. Teraz ZMID przyznaje oficjalnie, że takich szans już nie ma. Dlaczego?

- Nie możemy otworzyć inwestycji, bo nie dostaliśmy od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad informacji, że łącznik między węzłem, a Alejami Jerozolimskimi dostała pozowlenie na użytkowanie - twierdzi Choińska.

Chodzi o łącznik między węzłem Łopuszańska, a budowanym właśnie przez GDDKiA węzłem Salomea.

- W piątek przed południem zbiera się komisja. Mamy nadzieję, że wyda pozwolenie na użytkowanie - odpowiada Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka GDDKiA.

Usprawnić ruch

Budowa węzła Łopuszańska-Kleszczowa to element modernizacji Al. Jerozolimskich na odcinku od ronda Zesłańców Syberyjskich. Inwestycję dofinansowano ze środków unijnych.

Przebudowa węzła ma usprawnić ruch na trasie wylotowej z Warszawy w kierunku Pruszkowa. Trzypoziomowe, bezkolizyjne skrzyżowanie tworzą m.in. nowo wybudowane estakady.

Mapy dostarcza Targeo.pl

su/par

Pozostałe wiadomości