Budują rondo, zamykają skrzyżowanie. Autobusy zmienią trasy

Ulice

Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plBudują rondo

W piątek w nocy zamknięte zostanie skrzyżowanie ulic Konstruktorskiej i Racjonalizacji. Utrudnienia potrwają do końca miesiąca i związane są z budową ronda.

Zmiany zostaną wprowadzone o godzinie 23.00. Jak tłumaczą urzędnicy, obecnie wymieniane są chodniki oraz krawężniki.

Od piątku rozpocznie się ostatni etap prac związanych z przebudową skrzyżowania. W tym czasie będzie ono zamknięte dla ruchu.

Dla kierowców wprowadzony zostanie objazd ul. Wołoską. Prace potrwają do 30 lipca. Inwestycja realizowana jest przez prywatnego dewelopera.

Objazdy zamkniętego skrzyżowaniaUM

Zastępcza linia

Z utrudnieniami muszą liczyć się także pasażerowie komunikacji miejskiej. Autobusy linii 218 będą kursowały trasą skróconą m.in. ulicami Wołoską, Domaniewską i Suwak do przystanku OS. NOWY MOKOTÓW.

Podobną trasą będzie jeździła linia Z-2.

Linia nocna N33 - tylko w kierunku ZAJEZDNIA WORONICZA- będzie jeździła trasą zmienioną ulicami: Domaniewska – Samochodowa – Woronicza do przystanku ZAJEZDNIA WORONICZA.

Linia N36 będzie kursowała ul. Wołoską.

Jak zapewniają urzędnicy, w celu zapewnienia obsługi komunikacyjnej na ciągu ul. Woronicza uruchomiona zostanie zastępcza autobusowa linia Z18 kursująca na trasie: KRÓLIKARNIA – Puławska – Malczewskiego – Wielicka – Woronicza (powrót: Woronicza – Puławska) – Racjonalizacji – RACJONALIZACJI.

Prace potrwają do 30 lipca. Inwestycja realizowana jest przez prywatnego dewelopera.

su/b