Autobus śmiertelnie potrącił kobietę na przejściu

Kobieta zginęła pod kołami autobusu
Kobieta zginęła pod kołami autobusu
Lech Marcinczak, tvnwarszawa.pl
Lech Marcinczak, tvnwarszawa.plKobieta zginęła pod kołami autobusu

Autobus potrącił kobietę na oznakowanym przejściu dla pieszych we Włochach. Poszkodowana zmarła. Pierwszą informację otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do zdarzenia doszło po godzinie 11. Pojazd jest poważnie zniszczony, przebił barierkę i uderzył w latarnię.

- W alei Krakowskiej, przy pętli autobusowej, doszło do śmiertelnego wypadku. Starsza kobieta została potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych przez autobus linii 124 - poinformowała Edyta Adamus z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji. - Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają dokładne przyczyny wypadku - dodała policjantka.

Relacja Lecha Marcinczaka z tvnwarszawa.pl
Relacja Lecha Marcinczaka z tvnwarszawa.plTVN24

Z kolei Rafał Retmaniak z wydziału prasowego policji sprecyzował, że w zdarzeniu brały udział dwa autobusy linii 124. - Kobieta, która przechodziła przez przejście dla pieszych została potrącona przez jeden z autobusów. Autobus po potrąceniu pieszej przejechał jeszcze na jezdnię al. Krakowskiej. Tam uderzył w barierki energochłonne, a później w latarnię uliczną, która to przewracając się uszkodziła inny autobus - mówi.

Jak dodaje reporter tvnwarszawa.pl Lech Marcinczak, ze wstępnych ustaleń wynika, że starsza osoba przechodziła przez przejście, natomiast autobus linii 124 zamiast zatrzymać się przed pasami, najprawdopodobniej dodał gazu. - Ale są to informacje zasłyszane od kierowców, którzy byli na miejscu, nieoficjalne i niebędące wynikiem dochodzenia - podkreśla Marcinczak.

Szczegółowe przyczyny zdarzenia ustala policja. - Autobus będzie zabezpieczony do dalszych badań, sprawdzimy jego stan techniczny. Zostaną powołani specjalni biegli - zapewnił Retmianiak.

Oprócz zmarłej kobiety nikt nie został poszkodowany w wypadku.

Były duże utrudnienia

Kierowcy jadący al. Krakowską musieli liczyć się z dużymi utrudnieniami w ruchu. - Samochody stoją w ogromnym korku. Zablokowany jest jeden pas w kierunku wyjazdu do Warszawy - ostrzegał nasz reporter około godziny 13.30.

Około 16.00 utrudnienia się zakończyły, al. Krakowska jest już przejezdna.

CZYTAJ RÓWNIEŻ NA KONTAKCIE 24

sc/aw/kz/b

Pozostałe wiadomości