Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

Ulice

Auto koziołkowało na S8. Film "ostrzeżeniem przed jazdą na zderzaku"

Ulice

Groźne zderzenie na trasie S8Andrzej / Kontakt 24
wideo 2/2

Auto uderza z dużą siłą w inne - jadące przed nim - po chwili koziołkuje. Niebezpieczne zderzenie na trasie S8 w miejscowości Trojany (Mazowieckie) zarejestrował Reporter 24.

Do zdarzenia doszło w piątek 12 lipca, około godziny 16.30 na trasie S8 w okolicy węzła Trojany (pomiędzy Warszawą a Wyszkowem).

Zderzenie uwieczniła kamera zamontowana w jednym z samochodów. Na nagraniu widać, jak auto jadące lewym pasem wjeżdża w tył innego pojazdu. W efekcie peugeot koziołkuje, a uderzony fiat ląduje na prawym pasie. Uszkodzona zostaje też jadąca z przodu toyota.

"Nagranie ku przestrodze"

- Jechałem na Mazury, piątek po południu, duże natężenie ruchu, wszystkim się spieszy. W pewnym momencie samochody zaczęły hamować, jeden z nich nie wyhamował, zderzył się z innym i dachował - relacjonował w rozmowie z redakcją Kontaktu 24 Andrzej. Podkreślił, że nagranie wysłał ma Kontakt 24 ku przestrodze. - Trzeba piętnować takie zachowanie na drodze, ostrzegać ludzi, prosić, żeby bardziej uważali, żeby nie jechali "na zderzaku" – zaznaczył.

"Sprawca ukarany mandatem"

Jak przekazała w piątek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, łącznie w zderzeniu brały udział trzy samochody. Nie potwierdziła się natomiast informacja o osobie rannej, którą początkowo podała dyrekcja.

- Była to kolizja trzech pojazdów. Nie było osób rannych, a sprawca zdarzenia został ukarany mandatem za spowodowanie kolizji drogowej - przekazał nam w poniedziałek rano Tomasz Sitek z wołomińskiej policji. Ale nie potrafił sprecyzować, który kierowca został uznany za sprawcę i dostał mandat.

JW,ran/r/b