Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

Ulice

Poranne utrudnienia po nocnych opadach

Ulice

| TVN, plejada.pl, tvn24.plfot

Zima nie odpuszcza. W nocy w Warszawie spadło kilka centymetrów śniegu. Drogi znów były białe i śliskie. Nad ranem do akcji wkroczyły pługosolarki. Kierowcy i tak utknęli w korkach.

- O godz. 3.00 nad ranem na ulice Warszawy zostało skierowanych 170 pługosolarek – informuje Zarząd Oczyszczania Miasta. Od godz. 6.00 do 7.40 w akcji uczestniczyło już tylko 38 pojazdów.

Poranne korki i kolizje

Większe niż zwykle utrudnienia pojawiły się m.in.: na trasach wjazdowych do stolicy, Trasie Toruńskiej, Prymasa Tysiąclecia, Ostrobramskiej, Czerniakowskiej, Towarowej, czy w Al. Jerozolimskich.

Nie obyło się bez drobnych incydentów. - Rano nie działała sygnalizacja świetlna na rondzie ONZ, a na skrzyżowaniu Żwirki i Wigury z Racławicką solarka zahaczyła o samochód osobowy - relacjonuje Bogdan, kierowca MPT.

- Od rana doszło do 11 kolizji - powiedział Rafał Marczak z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Po godz. 7.00 przestało sypać, ale synoptycy nie mają dobrych wiadomości. - Śniegu jeszcze dziś przybędzie - ostrzega Weronika Diallo, prezenterka pogody w TVN Warszawa. Na pocieszenie zapewnia, że to pierwsze i ostatnie w tym tygodniu takie opady. - Idzie odwilż, od środy temperatura wzrośnie nawet powyżej zera - dodaje.

Stołeczne ulice tuż po godzinie 6.00 rano:

Sprawdź aktualną sytuację na stołęcznych drogach.

par

Źródło zdjęcia głównego:  | TVN, plejada.pl, tvn24.pl