Ulice

Z-3: Dodatkowa, "zimowa" linia na trasie WZ

Ulice

Zapchany tramwaj na moście Śląsko-Dąbrowskim, fot. Karol Kobos, tvnwarszawa.pl
| "The Huffington Post"Zapchany tramwaj na moście Śląsko-Dąbrowskim, fot. Karol Kobos, tvnwarszawa.pl

Zarząd Transportu Miejskiego apeluje do warszawiaków, by ci przesiedli się dziś z samochodów do komunikacji miejskiej. Zachęca dodatkowymi autobusami na trasie WZ.

Linia Z-3 zacznie kursować już od godziny 14 między placami Bankowym i Wileńskim. Autobusy mają jeździć co 6 minut i odciążyć w ten sposób zapchane do granic możliwości tramwaje i autobusy kursujące przez most Śląsko-Dąbrowski.

Linia Z-3 będzie kursować w godz. 6 - 10 i 14 - 20, do odwołania.

Przypilnują buspasów

Na tym nie koniec działań na rzecz komunikacji miejskiej. ZTM wspólnie z policją i strażą miejską zamierza bardzo dokładnie pilnować, by kierowcy samochodów przestrzegali zakazu wjazdu na buspasy.

ZTM zapowiada mandaty i apeluje do kierowców, by nie blokowali skrzyżowań. - Apelujemy do wszystkich kierowców samochodów osobowych, choć takie zalecenie zostało przekazane też kierowcom autobusów i motorniczym, aby nie wjeżdżali na skrzyżowania, jeśli nie ma możliwości ich opuszczenia - czytamy w komunikacie ZTM.

ZTM przekonuje, że gdyby kierowcy zwracali na to uwagę, sytuacja pasażerów była lepsza, np. na Białołęce. - Skutki nieprawidłowych zachowań odczuli dziś np. mieszkańcy Białołęki, gdzie kursuje bardzo duża liczba wozów i miejsca starczyłoby dla wszystkich pasażerów, ale kierowcy autobusów mają problem z przejazdem przez buspas, a także z włączeniem się do ruchu na ulicy Modlińskiej i w drodze powrotnej - ze skrętem z Modlińskiej w ulicę Światowida.

Apelują do pasażerów

- Apelujemy także do pasażerów, aby widząc, że w autobusie nie ma już miejsca, nie próbowali za wszelką cenę dostać się do środka i zaczekali na kolejny pojazd. A w autobusie przechodzili bliżej środka nie blokując wejść. Opóźnienie odjazdu o kilka minut na każdym przystanku powoduje dodatkowe utrudnienia dla wszystkich pasażerów - przypomina ZTM.

roody

Źródło zdjęcia głównego:  | "The Huffington Post"

Pozostałe wiadomości