Przygotuj się na:

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZE?

Na cmentarze we Wszystkich Świętych w Warszawie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Ratusz przedstawił, jak i kiedy będą kurować linie cmentarne. Równocześnie urzędnicy zachęcają, aby groby najbliższych odwiedzić wcześniej.

Ulice

Zaparkuj przy Multikinie

Ulice

Nowy parking na Ursynowie - fot. ztm.waw.pl

Prawie 240 miejsc jest już do dyspozycji kierowców tuż obok metra Imielin, na tyłach Multikina.

Dodatkowe miejsca parkingowe dla kierwców, którzy właśnie na Ursynowie przesiadają się do komunikacji miejskiej, znajdują się przy Multikinie, przy al. KEN 60.

Parking będzie monitorowany

W dni powszednie parkingi na poziomie 0 i -1 będą dostępne tylko dla widzów kina, a poziomy od 1 do 4 dla kierowców korzystających z systemu P+R. Wystarczy do tego jedynie ważny bilet ZTM (od dobowego wzwyż). Obiekt będzie monitorowany i objęty stałym nadzorem przez pracowników ochrony. W soboty, niedziele oraz święta parking będzie ogólnodostępny.

Oprócz P+R Metro Imielin ZTM uruchomił w tym roku jeszcze dwa parkingi: Wawer SKM i Jagiellońska. To nie jedyne inwestycje w ramach systemu Parkuj i Jedź. Obecnie trwa budowa parkingu Ursus-Niedźwiadek. Prowadzone są również prace projektowe parkingów Wesoła SKM i Rembertów SKM.

W Falenicy się nie udało

Niestety, nie wszystko udaje się tak, jakby tego chciał ratusz. Budowa bardzo potrzebnego parkingu w Falenicy wciąż nie może ruszyć. Decyzja lokalizacyjna została zaskarżona przez mieszkańców do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. ZTM odwołał się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego i wciąż czeka na rozstrzygnięcie.

band/par

Pozostałe wiadomości