Przygotuj się na:

FERIE W KOMUNIKACJI

W czasie ferii zimowych autobusy i tramwaje będą jeździć według zmienionych rozkładów jazdy.

Ruszają zapisy na Bieg Niepodległości. 22 tysiące miejsc

TVN Warszawa | Śródmieście

Autor:
ran/ec
Źródło:
tvnwarszawa.pl
tvnwarszawa.plBieg odbędzie się 11 listopada (zdjęcie ilustracyjne)

Ruszają zapisy na 31. Bieg Niepodległości. To ostatnia w tym roku impreza z cyklu warszawskiej triady "Zabiegaj o pamięć".

Rejestracja rozpoczyna się o północy z 20 na 21 września, a pakietów startowych jest 22 tysiące.

"By znaleźć się na liście startowej należy założyć konto, a następnie wypełnić elektroniczny formularz rejestracyjny dostępny na stronie www.aktywnawarszawa.pl lub zapisać się osobiście w biurze zawodów zlokalizowanym w CH Arkadia przy Al. Jana Pawła II 82" – podaje ratusz.

Pakiet będzie można odebrać od 21 października do listopada w biurze zawodów ( w dniu imprezy wydawane będą wyłącznie zawodnikom spoza stolicy. W pakiecie uczestnicy znajdą numer startowy i pamiątkową koszulkę. Po przekroczeniu linii mety każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy medal, napój i posiłek regeneracyjny.

Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA prowadzi ćwiczenia przygotowujące do startu. Otwarte treningi odbywają się w czwartki w godz. 19.00–20.30 (zbiórka w ośrodku Rozbrat przy ul. Rozbrat 26).

Trasa biegu

Jak co roku bieg rozpocznie się u zbiegu ulicy Stawki i alei Jana Pawła II o godzinie 11.11 11 listopada. "Kilka minut wcześniej na trasę wyruszą zawodnicy poruszający się na wózkach aktywnych oraz z napędem pośrednim, a na końcu linię startu przekroczą zawodnicy nordic walking. Podobnie jak w latach minionych trasa biegu poprowadzona została al. Jana Pawła II, wiaduktem nad Al. Jerozolimskimi i ul. Chałubińskiego do al. Niepodległości" – przypominają urzędnicy.

Biegacze oraz zawodnicy na wózkach zawrócą w prawo na wysokości Rakowieckiej. Zawodnicy nordic walking, którzy mają do pokonania krótszą trasę (6,5 kilometra) zawrócą na wysokości Koszykowej.

Młodzi sportowcy z roczników 2005-2009 będą mogli pobiec w "Mili dla niepodległej" na dystansie 1918 metrów. Limit uczestników to 1000 osób.

Organizatorem 31. Biegu Niepodległości jest miasto Warszawa.

W marcu ulicami stolicy biegano na dystansie półmaratonu:

Pobiegło kilkanaście tysięcy biegaczy. Najszybsi Kenijczycy, Polacy daleko

Biegacze na trasie półmaratonu (wideo bez dźwięku)Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
wideo 2/4

Źródło: tvnwarszawa.pl

ran/ec