Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

"Siekierą uderzył w głowę klienta". Motyw? Zazdrość o żonę

Warszawa | Praga Północ

Autor:
mp/r
Źródło:
PAP
KSPMężczyzną zaatakował siekierą klienta restauracji

Funkcjonariusze zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który siekierą uderzył w głowę klienta jednego z lokali gastronomicznych - podała policja. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa.

Do ataku doszło 17 listopada rano. - Agresywny 42-latek, mieszkaniec Pragi Północ, przyszedł do lokalu gastronomicznego prowadzonego przez jego żonę i brutalnie zaatakował jednego z klientów, zadając mu cios siekierą w głowę - przekazała Paulina Onyszko z północnopraskiej policji.

Poszkodowany 43-letni mężczyzna z urazem czaszki został przewieziony do szpitala, gdzie przeszedł operację.

Zarzut usiłowania zabójstwa

Po ataku napastnik uciekł. Policjanci szybko go złapali. - W sprawie wszczęto śledztwo nadzorowane przez prokuraturę rejonową. Śledczy przesłuchali bezpośrednich świadków tego zdarzenia. Wykonano również oględziny i przeszukania - powiedziała Onyszko.

Na podstawie zebranych w sprawie materiałów w prokuraturze przedstawiono 42-latkowi zarzut usiłowania zabójstwa. - Ustalono, że prawdopodobnym motywem jego postępowania mogła być zazdrość o żonę - dodała Onyszko.

Na wniosek policji i prokuratury sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 42-latka na trzy miesiące. Za popełniony czyn grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy też o żołnierzu, który zaatakował siekierą żonę w ciąży:

Atak na ciężarną pod Radomiem

Atak męża na ciężarną kobietę pod RadomiemTVN24
wideo 2/2

Źródło: PAP

mp/r