Przygotuj się na:

MIESIĄC BEZ TRAMWAJÓW NA OCHOCIE i OKĘCIU

Ruszają wakacyjne prace torowe. Od poniedziałku 29 czerwca do 24 lipca tramwaje nie będą kursowały ulicą Grójecką i aleją Krakowską.

  Już mieli parkować skradzionym z Wilanowa lexusem, kiedy do akcji ruszył "Skorpion"

  TVN Warszawa | Praga Północ

  Autor:
  mp/r
  Źródło:
  tvnwarszawa.pl
  Grupa "Skorpion" odzyskała skradzione z Wilanowa auto

  Policjanci odzyskali skradzionego lexusa. Auto zostało przekazane właścicielowi, a trzech podejrzanych o kradzież - zatrzymanych. Grozi im do pięciu lat więzienia.

  Do zatrzymania doszło w ubiegły piątek. Policjanci z północnopraskiej grupy "Skorpion", która zajmuje się zwalczaniem przestępczości samochodowej, ustalili, że samochód ma znajdować się na jednym z wolskich parkingów podziemnych. - Tam, po krótkiej obserwacji, policjanci zatrzymali trzech mężczyzn. 37-latek poruszał się lexusem, jego manewry powtarzał 38-latek kierujący bmw. 24-letni wspólnik przygotował miejsce na parkingu podziemnym, gdzie samochód miał być pozostawiony, żeby nie wzbudzać niczyjego zainteresowania - relacjonuje oficer prasowa z północnopraskiej komendy Irmina Sulich.

  OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

  Skradziony w Wilanowie

  Funkcjonariusze sprawdzili samochód w swoich systemach informacyjnych. Okazało się, że auto pochodzi z kradzieży, do której doszło w nocy z 9 na 10 kwietnia na terenie Wilanowa. - Na miejsce wezwano grupę, która przeprowadziła oględziny miejsca zdarzenia. Bmw zostało odholowane na policyjny parking, a lexus przekazany właścicielowi, który napisał list z podziękowaniami za odzyskanie jego auta - zwraca uwagę Sulich.

  Dodaje, że w trakcie akcji funkcjonariusze zabezpieczyli ponad cztery tysiące złotych i znaleźli kilkanaście ramek od tablic rejestracyjnych. - To jednak tylko początek czynności procesowych - zaznacza policjantka.

  Pod nadzorem policji

  Sprawą zajęli się bowiem policjanci z północnopraskiej komendy, którzy przekazali mężczyzn i zgromadzony materiał dowodowy do prokuratury. - Dwóch zatrzymanych usłyszało zarzuty paserstwa. Prokurator zastosował wobec nich dozór policji. Teraz wszystkim podejrzanym grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności - podsumowuje oficer prasowa.

  Na tvnwarszwa.pl pisaliśmy też o wartym dwa miliony złotych bentleyu, którego poszukiwała niemiecka policja. Stołeczni funkcjonariusze odnaleźli go na Bemowie:

  Autor:mp/r

  Źródło: tvnwarszawa.pl

  Źródło zdjęcia głównego: KSP