"Ukrywał się w kradzionej przyczepie kempingowej"

Autor:
katke/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Poszukiwany ukrywał się w kradzionej przyczepie kempingowej

Policjanci szukali sprawcy kradzieży elektronarzędzi z posesji w gminie Stanisławów. Wartość skradzionych przedmiotów sięgała prawie siedmiu tysięcy złotych. Trop doprowadził śledczych do 28-latka. - Ukrywał się w kradzionej przyczepie kempingowej, przy sobie miał narkotyki - przekazała Elżbieta Zagórska z policji w Mińsku Mazowieckim.

W ostatni poniedziałek, 2 stycznia, do policjantów w Stanisławowie wpłynęło zgłoszenie o włamaniu do garażu w jednej z miejscowości tej gminy. Zagórska podała, że z wnętrza budynku zostały skradzione elektronarzędzia o wartości prawie siedmiu tysięcy złotych. Na miejsce pojechali policjanci z komisariatu w Stanisławowie.

- Jeszcze tego samego dnia ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie tej kradzieży z włamaniem. 28-latek z powiatu wołomińskiego ukrywał się w przyczepie kempingowej na działce leśnej. Kryminalni odzyskali skradzione przedmioty - opisała policjantka.

Na tym jednak nie koniec. Policjanci sprawdzili przyczepę, w której ukrywał się mężczyzna. - Okazało się, że jest kradziona. Dodatkowo, wewnątrz policjanci znaleźli środki odurzające w postaci metamfetaminy należące do 28-latka - wymieniła Zagórska.

W miejscu zameldowania znaleźli więcej kradzionych przedmiotów

Stanisławowscy kryminalni sprawdzili też posesję w miejscu zameldowania mężczyzny. Tam odnaleźli resztę skradzionych przedmiotów.

- W trakcie sprawdzenia, kryminalni ujawnili tam też inne rzeczy pochodzące z kradzieży. Były to: motocykl, tablica rejestracyjna, przyczepka samochodowa. Na posesji znaleźli także piłki do gry w piłkę nożną, które zostały skradzione w pobliskim klubie sportowym. Wszystkie przedmioty zostały zabezpieczone - opisała dalej policjantka. I dodała: - Mundurowi ze Stanisławowa dowiedli także, że zatrzymany ma więcej za uszami. Przeprowadzone przez nich czynności pozwoliły ustalić, że 28-latek w grudniu minionego roku dopuścił się kradzieży paliwa na stacji paliw w gminie Dobre. Wartość skradzionej benzyny przekroczyła 700 złotych. Czynu tego dokonał, posługując się kradzionymi tablicami rejestracyjnymi. Również w grudniu, mężczyzna dokonał włamania do automatu myjni samochodowej w powiecie wołomińskim.

28-latek usłyszał łącznie dziewięć zarzutów. Przyznał się do zarzucanych mu czynów i dobrowolnie chce poddać się karze. W tej sprawie toczy się postępowanie pod nadzorem prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Upodobali sobie auta marek koreańskich i japońskich. 150 zarzutów, 14 zatrzymanych.

Policjanci rozbili grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami aut
Policjanci rozbili grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami autKSP
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:katke/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPP w Mińsku Mazowieckim

Pozostałe wiadomości