Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Tam znajdziesz rozkłady i trasy. Nowa strona komunikacji miejskiej w Warszawie

Warszawa | Najnowsze

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plZTM o podziale na dwie strony

Od poniedziałku pasażerowie warszawskiej komunikacji miejskiej mogą korzystać z nowej strony z rozkładami jazdy. Pod starym adresem ważne informacje znajdą partnerzy Zarządu Transportu Miejskiego.

O przymiarkach do nowej strony internetowej warszawskiego ZTM informowaliśmy pod koniec czerwca. Przez kolejne miesiące witryna funkcjonowała w dwóch wersjach testowych. Jedna dotyczyła właśnie działalności ZTM, druga promowała nową nazwę - Warszawski Transport Publiczny. I to tam znalazły się wszystkie informacje istotne dla pasażerów.

Inny adres dla pasażerów

W poniedziałek faza testów została zakończona. Od teraz do sprawdzania podstawowych informacji na temat funkcjonowania komunikacji miejskiej służy strona www.wtp.waw.pl.

- To miejsce, w którym zamieszczono wszystkie informacje, jakich szukają osoby korzystające regularnie, ale także sporadycznie z komunikacji miejskiej. Na stronie znajdują się między innymi: rozkłady jazdy, informacje o zmianach i utrudnieniach w kursowaniu komunikacji, taryfa biletowa oraz mapy i schematy - wylicza Tomasz Kunert, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie.

Głównym partnerem strony dla mieszkańców jest popularny serwis jakdojade.pl, który obsługuje wyszukiwarkę połączeń dostępną na stronie.

Stara strona, nowa rola

Z kolei dawna strona www.ztm.waw.pl niegdyś przeznaczona dla pasażerów służy obecnie partnerom ZTM. Znajdują się na niej m.in. informacje o organizacji komunikacji miejskiej w Warszawie, realizowanych inwestycjach, projektach unijnych i zamówieniach publicznych oraz oferty pracy. 

Nowa strona dla pasażerów
Nowa strona dla pasażerów
Nowa strona dla pasażerów
Nowa strona dla pasażerów

Źródło: tvnwarszawa.pl

dg/b