Przygotuj się na:

KORONAWIRUS: ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Miejska komunikacja kursuje według sobotnich rozkładów z dodatkowymi pojazdami w godzinach szczytu. Jak podał Zarząd Transportu Miejskiego, zmiany nie dotyczą pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej.

  Tam znajdziesz rozkłady i trasy. Nowa strona komunikacji miejskiej w Warszawie

  TVN Warszawa | Najnowsze

  Autor:
  dg/b
  Źródło:
  tvnwarszawa.pl
  Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plZTM o podziale na dwie strony

  Od poniedziałku pasażerowie warszawskiej komunikacji miejskiej mogą korzystać z nowej strony z rozkładami jazdy. Pod starym adresem ważne informacje znajdą partnerzy Zarządu Transportu Miejskiego.

  O przymiarkach do nowej strony internetowej warszawskiego ZTM informowaliśmy pod koniec czerwca. Przez kolejne miesiące witryna funkcjonowała w dwóch wersjach testowych. Jedna dotyczyła właśnie działalności ZTM, druga promowała nową nazwę - Warszawski Transport Publiczny. I to tam znalazły się wszystkie informacje istotne dla pasażerów.

  Inny adres dla pasażerów

  W poniedziałek faza testów została zakończona. Od teraz do sprawdzania podstawowych informacji na temat funkcjonowania komunikacji miejskiej służy strona www.wtp.waw.pl.

  - To miejsce, w którym zamieszczono wszystkie informacje, jakich szukają osoby korzystające regularnie, ale także sporadycznie z komunikacji miejskiej. Na stronie znajdują się między innymi: rozkłady jazdy, informacje o zmianach i utrudnieniach w kursowaniu komunikacji, taryfa biletowa oraz mapy i schematy - wylicza Tomasz Kunert, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie.

  Głównym partnerem strony dla mieszkańców jest popularny serwis jakdojade.pl, który obsługuje wyszukiwarkę połączeń dostępną na stronie.

  Stara strona, nowa rola

  Z kolei dawna strona www.ztm.waw.pl niegdyś przeznaczona dla pasażerów służy obecnie partnerom ZTM. Znajdują się na niej m.in. informacje o organizacji komunikacji miejskiej w Warszawie, realizowanych inwestycjach, projektach unijnych i zamówieniach publicznych oraz oferty pracy. 

  Źródło: tvnwarszawa.pl

  dg/b