Najnowsze

Tam znajdziesz rozkłady i trasy. Nowa strona komunikacji miejskiej w Warszawie

Najnowsze

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
ZTM o podziale na dwie strony
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plZTM o podziale na dwie strony

Od poniedziałku pasażerowie warszawskiej komunikacji miejskiej mogą korzystać z nowej strony z rozkładami jazdy. Pod starym adresem ważne informacje znajdą partnerzy Zarządu Transportu Miejskiego.

O przymiarkach do nowej strony internetowej warszawskiego ZTM informowaliśmy pod koniec czerwca. Przez kolejne miesiące witryna funkcjonowała w dwóch wersjach testowych. Jedna dotyczyła właśnie działalności ZTM, druga promowała nową nazwę - Warszawski Transport Publiczny. I to tam znalazły się wszystkie informacje istotne dla pasażerów.

Inny adres dla pasażerów

W poniedziałek faza testów została zakończona. Od teraz do sprawdzania podstawowych informacji na temat funkcjonowania komunikacji miejskiej służy strona www.wtp.waw.pl.

- To miejsce, w którym zamieszczono wszystkie informacje, jakich szukają osoby korzystające regularnie, ale także sporadycznie z komunikacji miejskiej. Na stronie znajdują się między innymi: rozkłady jazdy, informacje o zmianach i utrudnieniach w kursowaniu komunikacji, taryfa biletowa oraz mapy i schematy - wylicza Tomasz Kunert, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie.

Głównym partnerem strony dla mieszkańców jest popularny serwis jakdojade.pl, który obsługuje wyszukiwarkę połączeń dostępną na stronie.

Stara strona, nowa rola

Z kolei dawna strona www.ztm.waw.pl niegdyś przeznaczona dla pasażerów służy obecnie partnerom ZTM. Znajdują się na niej m.in. informacje o organizacji komunikacji miejskiej w Warszawie, realizowanych inwestycjach, projektach unijnych i zamówieniach publicznych oraz oferty pracy. 

Źródło: tvnwarszawa.pl

Autor:dg/b

Źródło zdjęcia głównego: ZTM

Pozostałe wiadomości