Kradł rowery przypięte przy stacjach kolejowych i sprzedawał. Wpadł przez monitoring

Autor:
dg
Źródło:
tvnwarszawa.pl
KPP w WołominiePolicja zatrzymała podejrzanego o kradzież rowerów

Policjanci z Zielonki pod Warszawą zatrzymali złodzieja rowerów. Jak ustalili, mężczyzna kradł je ze stacji kolejowych i sprzedawał za pośrednictwem portali społecznościowych. Część łupów udało się odzyskać.

Policjanci z komisariatu w Zielonce w powiecie wołomińskim zostali poinformowani o kradzieży roweru w centrum miasta. - Podczas gdy przeglądali monitoring miejski, zauważyli mężczyznę, który przecinał linkę zabezpieczającą jednoślad, a następnie odjeżdża skradzionym rowerem - przekazała Wioletta Zychnowska z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie. Dodała, że funkcjonariusze rozpoznali na nagraniu mężczyznę, który był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. - Mundurowi zatrzymali 35-latka na terenie Warszawy, gdy siedział w swoim samochodzie. Był bardzo zaskoczony widokiem policjantów - poinformowała Zychnowska.

"Kradł jednoślady ze stacji kolejowych"

Śledczy ustalili, że mężczyzna ukradł osiem rowerów na terenie powiatu wołomińskiego, a także powiatów sąsiednich. 35-latek przyznał się do kradzieży. - Prawdopodobnie był to jego sposób zarobkowania. Kradł jednoślady ze stacji kolejowych. Rowery były pozostawione tam przez właścicieli i przypięte linkami zabezpieczającymi do stojaków miejskich. Złodziej za pomocą kluczyków od zapięć rowerowych otwierał zabezpieczenia, a następnie odjeżdżał jednośladem. Później wystawiał rowery na portalach społecznościowych i sprzedawał przypadkowym osobom - wskazała rzeczniczka wołomińskich policjantów.

Pięć skradzionych rowerów udało się odzyskać.

Zarzuty i policyjny dozór

Jak się okazało, podczas zatrzymania 35-latek miał przy sobie kilka porcji metaamfetaminy. - Zatrzymany usłyszał już zarzuty dotyczące popełnionych przestępstw, których dokonał w warunkach recydywy. Prokurator Rejonowy w Wołominie zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny. Ostateczną decyzję o wymiarze kary wobec 35-latka podejmie sąd - podsumowała Wioletta Zychnowska.

Przeczytaj również: Auto skradzione na Bemowie, odzyskano na Pradze. Policja zatrzymała dwóch mężczyzn:

Policja zatrzymała dwóch podejrzanych o kradzież samochodu
Policja zatrzymała dwóch podejrzanych o kradzież samochoduKRP VI

Autor:dg

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPP w Wołominie

Pozostałe wiadomości