Najnowsze

Wrocławski Życzliwek Podróżnik zadomowił się na bulwarach

Najnowsze

Krasnal zawitał na bulwarach
Urząd MiastaKrasnal zawitał na bulwarach

Nadodrzański krasnal zawitał do Warszawy. Każdy, kto chce go spotkać, musi udać się na bulwary wiślane na wysokości Starego Miasta.

– Mam nadzieję, że Życzliwek będzie czuł się u nas dobrze i z uśmiechem będzie wspominał podróż do stolicy – mówiła Wioletta Paprocka-Ślusarska, zastępca dyrektora Biura Marketingu w ratuszu.

Krasnal przybył z Wrocławia, które słynie z takich figurek ustawionych w różnych rejonach miasta. W stolicy zjawił się, by wspólnie z warszawiakami świętować Rok Rzeki Wisły. I stał się honorowym mieszkańcem Dzielnicy Wisła.

Wmurowany w bulwar

Jak przypominają urzędnicy, Życzliwek Podróżnik to obieżyświat. Do tej pory odwiedził cztery miasta w Polsce – Łódź, Poznań, Gdańsk i Szczecin. Jego wycieczka do Warszawy rozpoczęła się w piątkowy poranek, kiedy to przedstawiciele wrocławskiego urzędu, dziennikarze i miłośnicy miasta wyruszyli we wspólną podróż liczącą 354 km.

Uroczyste wmurowanie odbyło się o godz. 12.45 na bulwarze na wysokości ulicy Boleść. Występowali animatorzy i przedszkolacy, którzy na własne oczy chcieli zobaczyć Życzliwka Podróżnika. Odbył się też rejs statkiem po Wiśle oraz zwiedzanie Muzeum nad Wisłą MSN.

Umowa na rok

Pomysłodawcą jest Biuro Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia, a współorganizatorem stołeczny ratusz.

Umowa na pobyt krasnala w Warszawie została podpisana na rok. Jeżeli spodoba się warszawiakom, może zostać na dłużej.

ran/b

Pozostałe wiadomości