Przygotuj się na:

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZE?

Na cmentarze we Wszystkich Świętych w Warszawie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Ratusz przedstawił, jak i kiedy będą kurować linie cmentarne. Równocześnie urzędnicy zachęcają, aby groby najbliższych odwiedzić wcześniej.

Najnowsze

Weekendowe prace na "obwodnicy" Gocławia. Wymienią nawierzchnię

Najnowsze

Autor:
kk/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Prace na "obwodnicy" Gocławia

Mieszkańców Gocławia czekają weekendowe utrudnienia w ruchu. W piątek wieczorem drogowcy rozpoczną wymianę nawierzchni ulicy Meissnera. Północno-wschodnia jezdnia będzie wyłączona z ruchu do poniedziałkowego poranka.

Prace na Meissnera rozpoczną się w piątek 16 kwietnia około godziny 19.00 i potrwają do poniedziałku, 19 kwietnia, do godziny 4.00. Nowa nawierzchnia zostanie ułożona na jezdni prowadzącej od ulicy Fieldorfa "Nila" w stronę Bora-Komorowskiego. To tymi ulicami zostaną wyznaczone objazdy na czas remontu.

Ratusz ostrzega, że w trakcie prac niedostępne będą wszystkie wyloty ulic poprzecznych do remontowanej jezdni Meissnera oraz zjazdy do przyległych posesji. "Nie będzie możliwości przejazdu na wprost z ulicy Jugosłowiańskiej oraz skrętu z Fieldorfa 'Nila' w ul. Meissnera. Pas do skrętu w lewo z ulicy Fieldorfa 'Nila' w Meissnera zostanie wygrodzony i wyłączony z ruchu" - podano w komunikacie.

Piesi będą mogli nadal korzystać z chodników i przejść dla pieszych wzdłuż remontowanej ulicy. Niedostępne będą natomiast przejścia poprzeczne przez Meissnera, dlatego wraz z postępem robót, ruch pieszy będzie kierowany do sąsiednich zebr. Mieszkańcy będą musieli liczyć się również z zakazem zatrzymywania się przed remontowanym odcinkiem. Na czas remontu ustawiony zostanie tam znak informujący o zakazie i możliwości odholowania pojazdu na koszt właściciela.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Objazd podczas wymiany nawierzchni na MeissneraUrząd m.st. Warszawy

Z powodu remontu autobusy linii: 117, 123, N22, N72 zmienią trasy. "Linie autobusowe 117 oraz 123 zostaną skierowane (tylko w kierunku krańców Dw. Centralny oraz Dw. Wschodni /Kijowska) na trasę objazdową przebiegającą następującym ciągiem ulic: Fieldorfa 'Nila' – Bora-Komorowskiego i dalej swoimi trasami podstawowymi. Nocne linie autobusowe N22 oraz N72 (tylko w kierunku krańców Dw. Centralny oraz Dw. Wschodni /Kijowska) pojadą ulicą Bora-Komorowskiego i dalej swoimi trasami podstawowymi" – podaje ratusz.

Dodatkowo około godziny 19 w piątek skrócone zostanie kursowanie linii autobusowej 311.

Chcą ukrócić wyprzedzanie na przejściach

Urzędnicy zapowiadają, że w kolejny weekend (23-26 kwietnia) przeprowadzony zostanie drugi etap prac. Drogowcy zajmą się wówczas wymianą nawierzchni na jezdni południowo-zachodniej.

Wymiana nawierzchni jest prowadzona w ramach remontu "obwodnicy" Gocławia, którą tworzy ciąg dwujezdniowych ulic Meissnera, Abrahama i Umińskiego. Ratusz tłumaczy, że decyzja o wprowadzeniu zmian była spowodowana zachowaniem części kierowców. Wykorzystywali oni prawe pasy ruchu jako miejsca postojowe. Niektórzy zatrzymywali się tuż przed przejściami, powodując tym zagrożenie dla bezpieczeństwa pieszych. Drogowcy zamierzają utrzymać parkowanie przy prawej krawędzi jezdni, ale w uporządkowanej formie. Na obu jezdniach powstaną też jednokierunkowe pasy rowerowe – będzie to realizacja projektu z budżetu obywatelskiego.

"Pierwsze prace na ulicach Meissnera i Umińskiego ruszyły jesienią zeszłego roku. Wiązały się z rozbiórką zbędnego asfaltu przy wlotach dróg osiedlowych i przekształceniem prawych pasów obu jezdni w takie, które będą służyły tylko do postoju. Obecnie powierzchnie wyłączone z ruchu są już utworzone, a przy większości zebr położono nowy chodnik" – opisuje ratusz. Dodaje też, że na Meissnera zostały już wstawione nowe krawężniki przy pasie zieleni dzielącym jezdnie.

Urzędnicy zapowiadają, że zmiany na ulicach Meissnera i Umińskiego będą gotowe w maju. Ulica Abrahama również ma przejść metamorfozę jeszcze w tym roku. Po zwężeniu zwężeniu całej "obwodnicy" Gocławia z dwóch pasów do jednego na Meissnera powstanie będzie 125 miejsc postojowych, na Umińskiego – 125, a na Abrahama – 145. Na całej długości remontowanych ulic w rejonie przejść dla pieszych będzie więc utrzymany jednopasmowy układ, który uniemożliwi kierowcom wyprzedzanie. "Zmiany nie obejmą skrzyżowań ulicy Meissnera z ulicami Fieldorfa 'Nila' i Bora-Komorowskiego, które wyposażone są w sygnalizację świetlną. Układ pasów w rejonie skrzyżowań pozostanie taki sam - z dodatkowymi pasami służącymi do skrętu" – wyjaśnia ratusz.

Informowaliśmy też o utrudnieniach w alei Prymasa Tysiąclecia w związku z przebudową Dworca Zachodniego:

Remont tunelu w alei Prymasa Tysiąclecia
Remont tunelu w alei Prymasa TysiącleciaArtur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.pl

Autor:kk/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: ZDM

Pozostałe wiadomości