Najnowsze

Latały stąd tanie linie, teraz szczepią tam na COVID. 7 dni w tygodniu, można wybierać szczepionkę

Najnowsze

Autor:
kk/r
Źródło:
PAP
Rzecznik rządu: bez większej liczby szczepień grozi nam czwarta fala i obostrzenia na jesieńTVN24
wideo 2/4
TVN24Rzecznik rządu: bez większej liczby szczepień grozi nam czwarta fala i obostrzenia na jesień

Lotnisko Chopina uruchomiło punkt szczepień przeciw COVID-19 w formule drive-thru. Chętni mogą zaszczepić się tam bez wcześniejszej rejestracji, wystarczy e-skierowanie. Do wyboru będą preparaty Pfizera oraz Johnson&Johnson.

Punkt szczepień jest zlokalizowany na terenie parkingu Lotniska Chopina, przy dawnym terminalu Etiuda, na południe od stacji Szybkiej Kolei Miejskiej. Został uruchomiony w miniony poniedziałek. Jest czynny siedem dni w tygodniu, w godzinach 8-20. Ze szczepień mogą skorzystać wszyscy, bez zapisu lub po zapisie przez infolinię NFZ pod numerem 989.

Na miejscu będzie można skorzystać z preparatów dwóch koncernów: pacjenci mogą wybrać jednodawkową szczepionkę Johnson&Johnson lub dwudawkową Pfizera, co oznacza, że w punkcie dokonywane są również szczepienia dzieci powyżej 12. roku życia.

Punkt jest podzielony na trzy strefy: namiot do rejestracji, miejsce wykonywania szczepienia, stanowisko postojowe (po otrzymanym szczepieniu każda osoba powinna odczekać 20 minut przed powrotem do domu). Na miejscu obecny jest również lekarz oraz wykwalifikowana kadra medyczna. Choć punkt działa w formule drive-thru, to szczepione będą również osoby, które przybywają tam pieszo.

Pacjenci przyjmujący drugą dawkę powinni pamiętać, że obecnie nie obowiązuje już rejonizacja, co oznacza, że może ona zostać przyjęta w dowolnym punkcie na terenie całej Polski.

Punkt został zorganizowany przez Centrum Medyczne Damiana. Firma zapewnia, że punkt spełnia wymogi określone przez Kancelarię Premiera Rady Ministrów, Narodowy Fundusz Zdrowia, Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Lotnisko Chopina w Warszawie to największy port lotniczy w Polsce. Zarządza nim Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze". W 2020 roku port obsłużył niemal 5,5 miliona pasażerów, co dało spadek o 70,9 procent wobec 2019 roku.

Autor:kk/r

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty: