Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

Najnowsze

Wybiegł z krzaków, zaatakował nożem policjanta. "Czynności w kierunku usiłowania zabójstwa"

Najnowsze

Aktualizacja:
Autor:
kz/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP
Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.plDo zdarzenie doszło na Bielanach

Młody mężczyzna zaatakował nożem policjanta na Bielanach. Funkcjonariusz uniknął kontaktu z 20-centymetrowym ostrzem, ale, robiąc unik, uderzył się w głowę. Trafił do szpitala, a 16-latek do policyjnej izby dziecka, a potem decyzją sądu do schroniska dla nieletnich.

Do zdarzenia doszło około godziny 22 przy ulicy Papirusów na Młocinach. - Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące bójki między kilkunastoma osobami. Pojechali na miejsce, tam wylegitymowali osiem osób - przekazał Sylwester Marczak, rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

Jak dodał, kiedy policjanci prowadzili czynności, z krzaków wybiegł młody mężczyzna. - Zaatakował policjanta nożem, dźgnął go na wysokości pasa. Na całe szczęście trafił w kaburę - powiedział rzecznik.

Policjant zrobił unik, raniąc się w głowę o drewniany domek (w typie parkowej altany). Inni funkcjonariusze zatrzymali 16-latka i zabezpieczyli nóż stołowy z 20-centymetrowym ostrzem. 16-latek trafił do Policyjnej Izby Dziecka. Jak przekazuje KSP, był pod wpływem alkoholu.

Nożownik trafił do schroniska dla nieletnich

W niedzielę Komenda Stołeczna Policji poinformowała, że decyzją sądu rodzinnego 16-latek trafi do schroniska dla nieletnich na trzy miesiące. "Czynności prowadzone są w kierunku usiłowania zabójstwa" - podała na Twitterze KSP.

Nieoficjalnie ustaliliśmy, że nastolatek już wcześniej miał konflikty z prawem. Był zatrzymywany za rozboje i znieważenie funkcjonariusza.

Informowaliśmy o ataku młodych ludzi na taksówkarza:

Odczytanie aktu oskarżenia

W sądzie odczytano akt oskarżeniaMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

Autor:kz/b

Źródło: tvnwarszawa.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl