"Oskalpowane zwłoki psa". Sprawę bada policja

TVN Warszawa | Najnowsze

Autor:
kz/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Shutterstock Sprawą zajmuje się policja

Nasi wolontariusze ujawnili oskalpowane zwłoki psa – podają członkowie fundacji OTOZ Animals Inspektorat Warszawa. Policja potwierdza, że w tej sprawie wpłynęło zgłoszenie. 

Na ciało martwego psa wolontariusze natrafili w piątek wieczorem, dokładnie za przystankiem autobusowym "Ogrody Działkowe Czerniaków 02" na Mokotowie.

Pies był poszukiwany przez właścicieli

"Ujawnili oskalpowane zwłoki berneńskiego psa pasterskiego o imieniu Dodi, który spłoszył się w noc sylwestrową i był poszukiwany przez swoich właścicieli. Wygląda to tak, jakby ktoś chciał wyciąć mu chipa" – czytamy na facebookowej stronie fundacji.

Wolontariusze udostępnili również zdjęcie z miejsca zdarzenia. Ze względu na jego drastyczność, nie publikujemy fotografii.

Przedstawiciele fundacji zapewniają, że razem z właścicielką czworonoga, złożyli zawiadomienie na policję, co potwierdza Rafał Retmaniak z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji.

Powołany biegły

KSP nie przesądza jednak, czy doszło do przestępstwa. – Ustalamy okoliczności zdarzenia. Zgłoszenie dotyczyło znęcania się nad zwierzęciem – mówi policjant.

I dodaje, że w sprawie został powołany biegły, który ma ocenić, w jakich okolicznościach pies stracił życie.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy również, że w Nowy Rok strażnicy miejscy ujawnili 14 martwych jemiołuszek w centrum miasta:

Martwe ptaki na chodniku

Kilkanaście martwych ptaków leżało na chodnikuTwitter / Michał Witkowski
wideo 2/2

Źródło: tvnwarszawa.pl

kz/ran