Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

Najnowsze

Policja: zadał znajomemu cios nożem w brzuch, grozi mu dożywocie

Najnowsze

Autor:
kk
Źródło:
PAP
ShutterstockPolicja zatrzymała 40-latka (zdjęcie ilustracyjne)

Bielańscy policjanci zatrzymali 40-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa znajomego. Okazało się, że był on już poszukiwany w związku z napaścią na ogrodnika w Parku Olszyna i kradzieżą wartej ponad trzy tysiące złotych kosy spalinowej. 

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Funkcjonariusze interweniowali 10 września po zgłoszeniu dotyczącym mężczyzny przewiezionego do szpitala z raną kłutą brzucha. Dowiedzieli się, że został on raniony w trakcie spotkania towarzyskiego w jednym z mieszkań na osiedlu Wawrzyszew. - Pokrzywdzonemu cios nożem kuchennym miał zadać jeden z zaproszonych gości - informuje Kamila Szulc z Komendy Rejonowej Policji V dla Bielan i Żoliborza. Podkreśla też, że poszkodowany odniósł obrażenia powodujące zagrożenie życia.

Poszukiwania sprawcy doprowadziły funkcjonariuszy do podejrzanego, przebywającego na klatce schodowej bloku, gdzie popełniono przestępstwo.

Poszukiwany za rozbój

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Zdaniem policji jest on także jednym z trzech sprawców rozboju, do jakiego doszło na początku ubiegłego tygodnia w Parku Olszyna. "Zatrzymany mężczyzna wspólnie i w porozumieniu z 33-latkiem i 39-latkiem, napadli wtedy na ogrodnika oraz skradli mu kosę spalinową wartą trzy i pół tysiąca złotych. Podejrzani o rozbój dwaj mężczyźni, zatrzymani przez mundurowych tuż po zdarzeniu, zostali już aresztowani na okres trzech miesięcy" - podała Szulc.

Po przesłuchaniu prokurator przedstawił 40-latkowi dwa zarzuty: usiłowania zabójstwa i rozboju. Na wniosek śledczych, sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie tymczasowym. Jak podaje policja, podejrzany był karany w przeszłości za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. W warunkach recydywy grozi mu dożywotnie pozbawienie wolności.

Informowaliśmy też o zatrzymaniu mężczyzny na Bemowie, który miał ranić drugą osobę ostrym narzędziem:

Interwencja policji przy ulicy CzumyTomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Autor:kk

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock