Trzaskowski: każdy powinien być traktowany równo

Warszawa

TVN 24Warszawskie Dni Różnorodności

Zawsze trzeba wspierać mniejszości, trzeba wspierać prawa człowieka – powiedział w poniedziałek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podczas spotkania z okazji rozpoczynających się V Warszawskich Dni Różnorodności.

Trzaskowski przypomniał, że Warszawskie Dni Różnorodności "wpisują się w działania miasta, aby stolica była miastem jak najbardziej otwartym".

- Niezależnie od tego, jaki kto ma kolor skóry, jakie ma poglądy polityczne, w jakim jest wieku, jaką ma kondycję psychofizyczną, każdy powinien być w Warszawie traktowany równo - mówił prezydent Warszawy.

Jego zdaniem, działające na Pradze Północ Centrum Wielokulturowe, w którym odbyło się spotkanie, działa na rzecz różnorodności.

Tu każdy uzyska pomoc

- Tutaj jest dokładnie takie miejsce, gdzie każdy, kto chce uzyskać pomoc, może taką pomoc uzyskać. Ogniskują się tutaj działania wielu organizacji pozarządowych, które działają na rzecz między innymi osób z niepełnosprawnościami czy na rzecz mniejszości przeróżnego typu - stwierdził Trzaskowski.

- Ważne, żebyśmy do wszystkich warszawiaków i warszawianek wyciągali rękę. Ważne, żebyśmy razem budowali naszą społeczność - dodał.

V Warszawskie Dni Różnorodności organizują Stowarzyszenie Pro Humanum w partnerstwie z Fundacją dla Somalii, Fundacją Q oraz Fundacją Ukraińskie Centrum Informacyjne FUCI. Organizacji wydarzeń w ramach Dni Różnorodności podjęli się także Jasmin - Stowarzyszenie Przyjaciół na rzecz Współpracy Międzykulturowej, Zellige - Stowarzyszenie Przyjaciół Maroka, Chlebem i solą oraz Fundacja Polska Gościnność, Fundacja Kulawa Warszawa, Fundacja Kultury bez Barier, a także inicjatywy nieformalne: Inspiratornia zmian, Dom Otwarty, Wspólny Stół i Tak Dla Uchodźców.

Warszawskie Dni Różnorodności rozpoczęły się w poniedziałek i potrwają do końca tygodnia.

PAP/em/pm