Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia weszły w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Sześciu zatrzymanych, jeden próbował uciec. Nielegalna fabryka zamknięta

Warszawa

kspNielegalna fabryka papierosów

Policja zatrzymała na gorącym uczynku sześć osób zajmujących się nielegalną produkcją papierosów. Cztery z nich obsługiwały linię produkcyjną, dwie zatrzymano w momencie kiedy przyjechały na posesję. Jeden z podejrzanych na widok policji próbował uciec- informuje stołeczna policja.

Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością narkotykową ustalili, że wytwórnia działała na terenie posesji w Wiązownej w powiecie otwockim. Jej właścicielem okazał się 67- letni Zbigniew G. Mężczyzna został zatrzymany przez policję w momencie kiedy przyjechał na teren wytwórni swoim volvo. Chwilę po jego zatrzymaniu na posesję wjechał mercedes sprinter. Kierowca, po zauważeniu policji natychmiast wycofał i próbował uciec. Zatrzymano go kilka metrów dalej. Kierującym okazał się 41- letni Mirosław S. Został on zatrzymany, a w jego samochodzie znaleziono sprzęt do zakłócania sygnału gps, sprzęt do pomiaru wilgotności oraz pudełka z 212 tysiącami filtrów do papierosów- informuje policja.

Funkcjonariusze sprawdzili też wnętrze budynku, który znajdował się na posesji. Obiekt miał wydzieloną strefę gospodarczą, w której znajdowały się maszyny do produkcji papierosów. Wszystkie trzy urządzenia zabezpieczono. Na miejscu znaleziono także 1100 kg krajanki tytoniowej w workach, 528 tysięcy sztuk opakowań opatrzonych marką papierosów oraz 150 sztuk rolek bibuły. Dwóm zatrzymanym przestawiono zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej na szkodę Skarbu Państwa. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Skarb Państwa poniósł straty w wysokości około miliona złotych- posumowują policjanci.

Nielegalna fabryka papierosów | ksp
Nielegalna fabryka papierosów | ksp
Nielegalna fabryka papierosów | ksp
Nielegalna fabryka papierosów | ksp
Nielegalna fabryka papierosów | ksp

md/ec