Najnowsze

Stworzyła Arkę Noego. "Znęcała się tam nad zwierzętami"

Najnowsze


Na 48 metrach trzymała dwadzieścia zwierząt, część z nich mieszkała w szafkach na buty, inne były okaleczone. Swoje usługi Ewa O. nazwała Arką Noego.

Pracownicy Pogotowia dla Zwierząt w asyście policji weszli do jednego z mieszkań na Mokotowie. To tam działał nielegalny zwierzęcy hotel pod przewrotną nazwą Arka Noego.

- Fretki, koty, szczury, psy, koty i królik trzymane były na 48 metrach kwadratowych. Żyły we własnych odchodach, niesprzątanych od dawna. Część zwierząt trzymana była w szafce na buty, bez możliwości wyjścia, inne były poranione, ze złamaniami łap, a nawet zanikiem kości – opowiada Grzegorz Bielawski z Pogotowia dla Zwierząt.

I dodaje: zabraliśmy połowę zwierząt, wobec których kobieta znęcała się i które miały obrażenia. Ustaliliśmy także świadków, którzy potwierdzili, iż Ewa O. utrzymuje psy w mieszkaniu po kilkanaście godzin bez wychodzenia z nimi na dwór. Znajomi kobiety opowiadali, iż gdy była zdenerwowana, potrafiła nawet rzucić psem o drzwi.

Policja sprawdza

Zdarzenie potwierdza mokotowska policja. Jej rzecznik Robert Koniuszy precyzuje, że funkcjonariusze interweniowali 28 lipca.

- Trwają czynności w kierunku znęcania się nad zwierzętami. Kobieta miała w niewłaściwy sposób się nimi opiekować. Została przesłuchana, czekamy na opinię lekarzy – podaje Koniuszy.

Zastrzega przy tym, że kobieta była już skazana w podobnej sprawie.

Miłośnikom czworonogów Ewa O. jest znana. W sieci ogłasza się jako opiekunka zwierząt, chce wyprowadzać je na spacery, przyjmować do hotelu, kiedy właściciele są na wakacjach. Ma też być psychologiem psów.

Niechlubnie zasłynęła sprawą z Halinowa. - Wtedy znęcała się nad 16 swoimi psami, głodziła je i trzymała w szopie. Psy jej odebrano – wspomina Grzegorz Bielawski.

Wyrok już był

Proces trwał kilka lat i skończył się skazaniem O. Kobieta musiała zapłacić grzywnę, jednak zakazu posiadania zwierząt nie otrzymała.

Tymczasem... na portalach z ogłoszeniami Ewa O. nadal oferuje swoje usługi.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy ostatnio o podobnej interwencji w Mszczonowie:

Mieszkanie kobiety
Mieszkanie kobietyFundacja Zielony Pies
wideo 2/2

kz/mś/jb

Źródło zdjęcia głównego: Pogotowie dla Zwierząt

Pozostałe wiadomości