Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Służby zakończyły poszukiwania pytona

Warszawa

Służby zakończyły poszukiwania pytonaTVN24
wideo 2/5

Służby zakończyły poszukiwania pytona pod Warszawą. Dowodzący akcją strażacy tłumaczą taką decyzję warunkami pogodowymi.

- O godzinie 16.30 decyzją komendanta wojewódzkiego straży pożarnej poszukiwania zostały zakończone. To oznacza, że służby kończą działania – powiedział tvnwarszawa.pl Jarosław Sawicki z komendy policji w Piasecznie.

Informację potwierdzają strażacy.

– Działania zostały zakończone ze względu na to, że przeszukano cały teren: pieszo, dronami, łodziami. Pogoda powoduje, że jest zbyt zimno. Członkowie fundacji Animals Rescue Polska stwierdzili, że aktywność węża w takich warunkach będzie niewielka albo żadna, bo się gdzieś schował - mówi mł. bryg. Karol Kierzkowski z mazowieckiej straży pożarnej.

Jak zaznacza, fundacja teraz sama będzie prowadziła poszukiwania. - Jak pogoda się ustabilizuje, będzie cieplej, to będą jakieś ślady, wtedy na nowo będziemy poszukiwać pytona. Teraz fundacja będzie dodatkowo analizować materiały z dronów - tłumaczy Kierzkowski.

Jak już pisaliśmy, w sobotę rano do poszukiwań gada stawiło się 80 funkcjonariuszy.

Prawie tydzień poszukiwań

Wylinka węża została znaleziona nad Wisłą w ubiegły weekend, w rejonie miejscowości Gassy i Cieciszew w powiecie piaseczyńskim. Wciąż nie wiadomo, jak się tam znalazła. Szeroka akcja poszukiwawcza rozpoczęła się w poniedziałek. Do działań ruszyli m.in. policjanci, ratownicy WOPR-u i przedstawiciele fundacji Animal Rescue Polska. We wtorek znaleziono ślady, które według poszukiwaczy, mogły być pozostawione przez węża. Jeden z wędkarzy miał też powiedzieć, że widział węża, który w okolicach Otwocka rzucił się na bobra.

Na stronie policji - zarówno piaseczyńskiej, jak i stołecznej - cały czas znajduje się komunikat z ostrzeżeniem. "Policjanci patrolują okolice zarówno z lądu, jak i przy udziale policjantów z komisariatu rzecznego" - czytamy w informacji. Zaapelowano też, aby każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje w tej sprawie, zgłaszał je do policji (tel. 22 604 52 13) albo do Fundacji Animal Rescue Polska (22 350 66 91).

SOBOTNIE POSZUKIWANIA PYTONA:

Służby zakończyły poszukiwania pytonaTVN24
wideo 2/5

ran/pm