Najnowsze

Otwierają ostatni odcinek bulwarów. Koniec ryzykownych spacerów

Najnowsze

tvnwarszawa.plOtwierają kolejny odcinek bulwarów

W czwartek o godzinie 10 otwarcie kolejnego odcinka bulwarów - poinformował nas ratusz. To oznacza, że będzie można przejść bez przeszkód brzegiem Wisły pomiędzy mostami Śląsko-Dąbrowskim a Świętokrzyskim.

Informację o czwartkowym otwarciu podała nam Agnieszka Kłąb, zastępca rzecznika ratusza. Start o godzinie 10. To oznacza, że jeszcze przed długim weekendem warszawiacy będą mogli spacerować przebudowanym odcinkiem nabrzeża między mostem Śląsko-Dąbrowskim a Karową.

To ostatni z budowanych ostatnio odcinków śródmiejskiego bulwaru. Na razie dostępne są dwa: pomiędzy ulicą Boleść a mostem Śląsko-Dąbrowskim, a także pomiędzy Karową a mostem Świętokrzyskim. Wraz z jutrzejszym otwarciem powstanie ciąg, którym będą mogli bez przeszkód poruszać się mieszkańcy i turyści spacerujący po śródmiejskiej stronie Wisły.

Impreza w piątek

"Tym samym warszawiacy będą mogli już bez ograniczeń spacerować i jeździć na rowerze brzegiem Wisły aż do mostu Gdańskiego, a także odwiedzać Muzeum nad Wisłą" – czytamy w komunikacie Muzeum Sztuki Nowoczesnej, które również poinformowało o otwarciu. Ta instytucja zaprasza jednocześnie na Rave nad Wisłą – zabawę taneczną pod gołym niebem przy dźwiękach muzyki electro, krzyku mew i szumu wiślanych fal. Ma się odbyć 11 sierpnia o 16 w amfiteatrze przy Muzeum nad Wisłą.

Przejście podziemne dla spacerowiczów

Gdy otwarcie stanie się faktem, na bulwary będzie można się dostać bez ryzykownych spacerów. Jak pisaliśmy tydzień temu, setki przechodniów maszerują w weekendy wąskim przesmykiem między ruchliwą Wisłostradą a ogrodzeniem placu budowy bulwarów tuż przy moście Śląsko-Dąbrowskim. Wraz z otwarciem nowego odcinka nabrzeża, pieszym oddane zostanie przejście podziemne, którym będzie można się przedostać na drugą stronę ruchliwej Wisłostrady. Tunel znajduje się na przedłużeniu ulic Bednarskiej.

Na odcinku bulwarów pomiędzy mostem a Karową są pawilony z metalowo-drewnianą elewacja i granitową nawierzchnię, a także kamienne siedziska. Tuż przy przeprawie jest kilka drzew i krzewy, a pomiędzy nimi drewniane ławki. Na nabrzeżu znajduje się także pusta stacja Veturilo. Od rzeki bulwar odgradzają barierki.

Plany dla dalszych odcinków

Trwa konkurs, którego celem jest wyłonienie projektanta nadwiślańskich bulwarów na odcinku od mostu Świętokrzyskiego do Cypla Czerniakowskiego. Istotnym elementem prac ma być również koncepcja zagospodarowania skweru Kahla. Chętni mogą składać oferty do połowy września.

TAK WYGLĄDAŁO OTWARCIE OSTATNIEGO ODCINKA:

Pierwsi goście na bulwarach
Pierwsi goście na bulwarachMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/5

ran//ec

Źródło zdjęcia głównego: tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości