Wybuch gazu pod Grójcem. Zawaliła się część domu, nie żyje 43-latek

Najnowsze

Autor:
kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Wybuch gazu w Olszanach pod Grójcem

Jedna osoba zginęła w wybuchu gazu w miejscowości Olszany w powiecie grójeckim. Do tragedii doszło w domu jednorodzinnym. Straż pożarna podaje, że budynek uległ częściowemu zawaleniu.

Zgłoszenie w tej sprawie dotarło do służb o godzinie 13.39. - Doszło do częściowego zawalenia się budynku jednorodzinnego w wyniku wybuchu gazu propan-butan. Na miejsce zostało zadysponowanych dziesięć zastępów straży pożarnej, łącznie 26 strażaków bierze udział w akcji. Na miejscu są także zespoły ratownictwa medycznego i policja – relacjonował Marcin Błoński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu.

- Niestety w wyniku tego zdarzenia jedna osoba poniosła śmierć. To 43-letni mężczyzna – przekazał Błoński. Zaznaczył też, że nie ma więcej poszkodowanych.

Po godzinie 17 strażacy zajmowali się nadal odgruzowywaniem budynku i dogaszaniem ostatnich zarzewi ognia. - Swoje działania przeprowadzą również prokurator oraz biegły sądowy z zakresu pożarnictwa. Na miejscu była także grupa operacyjna z Komendy Wojewódzkiej PSP oraz komendant powiatowy straży pożarnej w Grójcu – dodał Błoński.  

Akcja straży pożarnej zakończyła się przed godziną 19.

Do wybuchu gazu doszło w miejscowości OlszanyMapy Google

Informowaliśmy również o pożarze pod Siedlcami, w którym zginął 31-latek i dwójka dzieci:

Tragiczny pożar pod Siedlcami. Nie żyje dwoje dzieciTVN24

Autor:kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KP PSP Grójec