Przygotuj się na:

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH - EKSPRESOWE AUTOBUSY

Ratusz poinformował, że w najbliższy weekend zostaną uruchomione trzy dodatkowe linie autobusowe. Będą dowoziły mieszkańców w okolice cmentarzy.

Okradał mieszkania na wysokich piętrach. Włamywał się przez okna

Najnowsze

kspZatrzymanie podejrzanego

Zatrzymaliśmy 37-letniego mężczyznę, który włamywał się do warszawskich mieszkań na wysokich pietrach, wchodząc przez okna - poinformowała policja.

Jak podała asp. Kamila Szulc z komendy na Bielanach, tamtejsi funkcjonariusze ustalili, że 37-latek może odpowiadać za przestępstwa dokonywane w okresie od czerwca do sierpnia tego roku na Bielanach, Ursynowie, Wilanowie, Mokotowie, Targówku i Ochocie.

- Sprawca za każdym razem działał tak samo, okradał mieszkania znajdujące się na wysokich piętrach. Najwyżej położony lokal, do którego się włamał, znajdował się na 10. piętrze - powiedziała funkcjonariuszka.

Do mieszkań dostawał się najpierw wychodząc na zewnątrz przez okno klatki schodowej, a następnie wyważając okno w mieszkaniu, które chciał okraść.

Straty sięgają 300 tysięcy złotych

Śledczy ustalili, że podejrzany w okresie letnim mógł dokonać ośmiu włamań, zaś straty powstałe w wyniku jego działalności sięgają około 300 tysięcy złotych. Pokrzywdzonym zabierał dokumenty, gotówkę, biżuterię, zegarki, laptopy, monety kolekcjonerskie i sztabki złota.

Podczas przeszukania w mieszkaniu mężczyzny policjanci zabezpieczyli substancje psychotropowe.

Mężczyzna to znany policji recydywista, karany w przeszłości za kradzieże z włamaniem.

Zatrzymanemu postawiono zarzuty kradzieży z włamaniem oraz posiadania środków odurzających. Zadeklarował też dobrowolne poddanie się karze ośmiu lat więzienia.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy też o zlikwidowaniu agencji towarzyskiej przez CBŚP:

CBŚP zlikwidowało agencję towarzyskąCBŚP
wideo 2/2

PAP/ab/pm

Źródło zdjęcia głównego: ksp