Odwołane loty do Brukseli

Warszawa

TVN24 /fot. R. Underwood / WikipediaLotnisko Chopina: środki bezpieczeństwa są wystarczające

W związku z zamachami w Brukseli, we wtorek odwołano loty z Lotniska Chopina do Brukseli - Zavantem. Poranny samolot, który był już powietrzu, bezpiecznie wylądował w Liège. Z Modlina na do Brukseli - Charleroi loty odbywają się normalnie.

Samoloty, które zmierzały do Brukseli w chwili pierwszej eksplozji, zostały zawrócone lub skierowane na inne lotniska. Wśród nich znalazł się jeden z Warszawy.

Jak poinformowało ok. godz. 12 Lotnisko Chopina, odwołano odloty do Brukseli o godz. 16.30 i 17.25. A także przyloty o godz. 12.15 i 16.45. Przed godziną 10 w Modlinie wylądował też jeden samolot z Brukseli.

Lotnisko Zaventem w Brukseli pozostanie zamknięte także w środę - poinformowały władze lotniska.

Natomiast lotnisko w Modlinie poinformowało, że zgodnie z rozkładem odbywają się loty do Brukseli - Charleroi, lotniska oddalonego od stolicy Belgii o ok. 50 kilometrów.

Dodatkowe patrole

Innych zmian pasażerowie odlatujący z warszawskiego portu na razie nie odczują. - Lotnisko nie wprowadza dodatkowych środków bezpieczeństwa - powiedział Przemysław Przybylski, rzecznik prasowy Lotniska Chopina.

W portach pojawiły się natomiast dodatkowe patrole straży granicznej z psami. - Są też patrole nieumundurowane - poinformowała PAP rzeczniczka komendanta głównego Straży Granicznej Agnieszka Golias. - Patrolujemy zarówno strefy ogólnodostępne jak i zastrzeżone - powiedziała.

Zaapelowała do podróżnych, aby zwracali szczególną uwagę na pozostawione bez opieki bagaże.

Eksplozje na lotnisku i w metrze

Do dwóch silnych eksplozji doszło na lotnisku Zaventem w Brukseli ok. godz. 8 rano. Kolejny atak terrorystyczny miał miejsce w metrze w pobliżu instytucji unijnych po godz. 9 rano. Agencja Belga, powołując się na minister zdrowia Maggie De Block, podała, że na lotnisku zginęło 11 osób, a 81 zostało rannych, a w metrze było 15 ofiar śmiertelnych i 55 rannych.

Międzynarodowy port lotniczy znajduje się w Zavantem, na północny wschód od Brukseli i jest największym belgijskim lotniskiem.

O eksplozji czytaj na tvn24.pl

Chwile po wybuchu:

Chwile po wybuchu
TVN24

ło,PAP/r