Mroźny ale pogodny poranek, 42 posypywarki na mostach

TVN Warszawa

Marcin Gula / tvnwarszawa.pl42 posypywarki w akcji

Temperatura w Warszawie spadła nad ranem poniżej -15 stopni Celsjusza. Na ulice wyjechały 42 pługosolarki do zabezpieczenia dróg i mostów.

Jak informuje Zarząd Oczyszczania Miasta, drogowcy swoje działania rozpoczęli po godz. 5, głównie na mostach, wiaduktach i stromych ulicach, między innymi Dolnej, Belwederskiej, Spacerowej i Karowej.

- W razie potrzeby zlecone zostaną kolejne akcje mające na celu zabezpieczenie jezdni przed śliskością - zapowiada ZOM.

Zarząd odpowiada za utrzymanie przejezdności ulic, którymi kursują autobusy komunikacji miejskiej. Jest to ok. 40 proc. stołecznych dróg. Pozostałe oczyszczane są między innymi na zlecenie urzędów dzielnic.

W dzień cieplej

We wtorek o godz. 6 temperatura wynosiły -16 st. C., jednak synoptycy zapowiadają pogodny dzień. Dopiero po południu nad Warszawą może pojawić się więcej chmur. Nadal będzie mroźnie, w ciągu dnia słupek rtęci pokaże -8 stopni Celsjusza. Wiatr nadal będzie słaby i umiarkowany o prędkości między 5 a 10 km/h. Ciśnienie w ciągu dnie, podobnie jak w nocy, wyniesie 992hPa.

Mimo niesprzyjającej aury, miasto nie wystawi na razie na ulicę koksowników. Tymczasem już cztery osoby zamarzły w tym roku w Warszawie i okolicy. Mróz jest szczególnie niebezpieczny dla osób bezdomnych, które na mrozie spędzają długie godziny.

- Pierwszą ofiarę znaleziono w Piasecznie na terenie pustostanu, drugą w Tłuszczu na terenie nieużytków rolnych, a trzecią w Warszawie na ulicy Brackiej - przekazał Piotr Świstak z zespołu prasowego komendy stołecznej.

Więcej o pogodzie czytaj na tvnmeteo.tvn24.pl

Mroźna aura sprawiła, że na Wiśle pojawił się malowniczy śryż:

Śryż na Wiśle
Lech Marcinczak/ tvnwarszawa.pl

ło/r