Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Mieli przenieść magazyn w inne miejsce. Wtedy zatrzymała ich policja

Warszawa

kspPolicja zatrzymała podejrzanych

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn pod zarzutem przechowywania w domu na obrzeżach Warszawy narkotyków i środków psychotropowych. Obaj usłyszeli już zarzuty.

Policjanci otrzymali informację, że w jednym z domów w Wesołej może znajdować się znaczna ilość narkotyków. Z ich informacji wynikało, że dwóch mężczyzn planuje przenieść narkotykowy magazyn w nowe miejsce. Akcja policji pozwoliła temu zapobiec.

300 tysięcy

"Kiedy funkcjonariusze weszli do mieszkania znaleźli tam roślinny susz, białą substancję oraz tabletki. Na miejsce została wezwana grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z biegłym z zakresu badań chemicznych w celu zabezpieczenia substancji” - czytamy na stronie Komendy Stołecznej Policji.

Okazało się, że w magazynie przechowywano cztery kilogramy marihuany, pół kilograma kokainy oraz blisko 1000 sztuk tabletek ekstazy, znaczną ilość grzybów halucynogennych oraz wagi i zgrzewarki foliowe.

Jak podaje policja, szacunkowa wartość środków odurzających i substancji psychotropowych wynosi blisko 300 tys. złotych.

Jakub W. oraz jego kolega, Artur S. zostali zatrzymani, a następnie przewiezieni do komendy.

Zarzuty

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Obaj są podejrzani o przygotowanie do wprowadzenia do obrotu znacznych ilości środków odurzających oraz ich posiadanie.

Na wniosek prokuratury, sąd aresztował ich już na trzy miesiące.

Grozi im do 12 lat więzienia.

Czytaj też o nielegalnej fabryce papierosów na Mazowszu:

Służby zlikwidowały nielegalną fabrykę papierosów CBŚP
wideo 2/3

kz/pm