Manifestacja frankowiczów, pikieta KOD i bieg SGH. Weekend z utrudnieniami

Warszawa

Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.plFrankowicze znów wyjdą na ulice

Warszawiaków czeka weekend z utrudnieniami. W sobotę Młody KOD organizuje pikietę przeciwko inwigilacji, a stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu zapowiada ogólnopolską manifestację osób "oszukanych przez banki". W niedzielę natomiast planowany jest bieg uliczny organizowany przez samorząd SGH.

Pierwsze zapowiadane na ten weekend zgromadzenie odbędzie się w sobotę w godzinach 13.00-15.00. Pikietę organizują młodzi członkowie Komitetu Obrony Demokracji, którzy spotykają się przy kancelarii premiera w Al. Ujazdowskich.

Młody KOD przeciw inwigilacji

"Swoją obecnością pod KPRM chcemy pokazać, że nie zapomnieliśmy o zmianach, jakie wprowadziła nowela ustawy o policji. Chcemy też zwrócić uwagę Polaków na zagrożenia jakie ona ze sobą niesie. Dotkną nas wszystkich" – przekonują na stronie promującej wydarzenie.

W związku z wydarzeniem ruch na AL. Ujazdowskich może zostać wstrzymany. Wówczas swoje trasy zmienią autobusy linii: 116, 166, 180 i 503.

"Stop bankowemu bezprawiu"

Również w sobotę ogólnopolską manifestację planuje stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu. Jego członkowie chcą zwrócić uwagę, że "w Polsce nadal istnieją banki, które nie stosują się do zasad polskiego prawa i prawomocnych wyroków sądów. Instytucje państwowe ulegają dyktatowi firm i korporacji finansowych, okradających każdego dnia polskich obywateli".

Manifestujący domagają się od prezydenta Andrzeja Dudy ustawy, której "treść powinna być zgodna z obietnicami przedwyborczymi" – piszą na swojej stronie.

Zgromadzenie rozpocznie się o 13.00 na placu Powstańców Warszawy, przed siedzibą Narodowego Banku Polskiego. Następnie uczestnicy przejdą ulicami: Świętokrzyską, Nowy Świat i Krakowskie Przedmieściem dotrą przed Pałac Prezydencki.

Ze względu na przemarsz, na trasy objazdowe mogą zostać skierowane autobusy linii 102, 105,107, 111, 116, 180, 222, 503, 178 i 518. Całe wydarzenie powinno zakończyć się o godz. 17.00.

III Bieg studentów SGH

W niedzielę studenci Szkoły Głównej Handlowej organizują Bieg SGH. Jest to już trzecia odsłona sportowego wydarzenia. Jego uczestnicy będą mieli do wyboru dwie trasy: na 5 i 10 kilometrów. Zysk z biegu zostanie przekazany na Fundację Spełnionych Marzeń, która pomaga dzieciom chorym na nowotwory.

Biegacze wystartują przy klubie Stodoła na ulicy Stefana Batorego o godzinie 10.00. Następnie pobiegną ulicami: Wiśniową, Narbutta, Sandomierską, Madalińskiego, Kazimierzowską, Dąbrowskiego, Bałuckiego, Wiktorską, Wiśniową, Odolańską, Kazimierzowską, Racławicką i al. Niepodległości.

Zakończenie imprezy planowane jest o godzinie 13.00.

W związku z biegiem tramwaje linii 17, 33 i 41 będą kursowały bez zmian. Na trasy objazdowe zostaną za to skierowane autobusy linii 119, 138, 167, 168, 174, 195 i 700. Utrudnienia powstaną od godziny 9.20 do 13.30.

Czytaj także: Frankowicze tracą cierpliwość. Protestują, czują się oszukani:

Frankowicze tracą cierpliwość
| tvn24

kw//ec