Najnowsze

Madonny Kory. "W każdej figurce wyrażała inne emocje"

Najnowsze

Wystawa Madonny Kory
TVN24Wystawa Madonny Kory

Figurki autorstwa nieżyjącej piosenkarki Kory można oglądać w Wolskim Centrum Kultury. – To wystawa bardzo osobista – podkreśla dyrektor placówki.

- To jest wystawa z inicjatywy mieszkańców Kolonii Wawelberga. Wystawa bardzo osobista pana Kamila Sipowicza, pokazująca taką twórczość Kory, która nie była powszechnie znana, czyli malowanie figur. Na pewno tam jest bardzo dużo symboliki związanej z relacją matki z córką – wyjaśnia Krzysztof Mikołajewski, dyrektor Wolskiego Centrum Kultury, znajdującego się przy ulicy Górczewskiej 15.

"Wyrażała inne emocje"

To właśnie tam można oglądać figurki autorstwa piosenkarki. Jak informują organizatorzy, pomysł narodził się w Meksyku, gdy w latach 90. zespół Maanam odwiedził wyspę Cozumel, znaną z podwodnej figury Matki Boskiej z Gwadelupy. Artystkę zainspirowały przede wszystkim barwy.

- W każdej figurce wyrażała inne emocje. Madonny te na pewno nie są w żaden sposób profanacją. Tu jest bardzo dużo zaangażowania emocjonalnego, osobistego – zaznacza Mikołajewski.

Na wystawie będzie wyświetlany teledysk do piosenki "Czarna Madonna" Tomasza Organka. W postać Madonny wcieliła się Kora. Figurki będzie można oglądać za darmo do 8 czerwca.

Święto zabytkowej kolonii

Wystawa jest częścią Festiwalu Hipolita i Ludwiki, czyli święta zabytkowej Kolonii Wawelberga.

"Główne wydarzenie Festiwalu Hipolita i Ludwiki odbędzie się 26 maja na zabytkowym dziedzińcu Kolonii Wawelberga również przy Górczewskiej 15. Będziemy mieli zaszczyt gościć panią Stanisławę Celińską. Artystka wystąpi z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko. Zaśpiewa piosenki z płyty Atramentowej i nagrodzonej Fryderykiem w 2019 roku płyty Malinowej" – informują organizatorzy.

Oprócz tego zaplanowano inne koncerty, spektakle, wystawy, czy warsztaty.

ran

Pozostałe wiadomości