Przygotuj się na:

UROCZYSTOŚCI, PRZEMARSZE - ZMIANY W KOMUNIKACJI

Ze względu na planowane w piątek zgromadzenia publiczne, a także uroczystości związane z 82. rocznicą agresji sowieckiej na Polskę mogą wystąpić utrudnienia w ruchu. Niektóre linie autobusowe zostaną skierowane na objazdy. Jak informuje ZTM, utrudnienia wystąpią również w niedzielę.

Najnowsze

Lady Gaga na nowy początek

Najnowsze

MNW"Wywyższeni. Od faraona do Lady Gagi"

W czwartek odbędzie się uroczyste otwarcie po rearanżacji Muzeum Narodowego. Od piątku nową odsłonę ekspozycji będzie mógł podziwiać każdy.

Muzeum zostanie otwarte po trwających prawie rok przygotowaniach. Nowy wygląd otrzymały muzealne sale, ale też otoczenie wokół budynku - zaprezentowany zostanie zrewitalizowany dziedziniec prof. Lorentza. Resztę otworzą jesienią

Zwiedzającym nowo otwarte Muzeum Narodowe zaprezentowane zostaną trzy stałe galerie w nowych aranżacjach: Galeria Dawnego Malarstwa Europejskiego, Galeria Portretu Staropolskiego i Europejskiego oraz Galeria Sztuki XIX wieku.

Galeria Sztuki Średniowiecznej oraz Galeria Sztuki XX i XXI zostaną otwarte w jesienią 2012 roku. Na początku 2013 finalizowane będą prace nad Galerią Sztuki Starożytnej i Galerią Faras.

Na początek "Wywyższeni"

Podczas czwartkowej uroczystości odbędzie się wernisaż wystawy "Wywyższeni. Od faraona do Lady Gagi". Materiał wystawy jest ogromnie bogaty, pracowały nad nim wszystkie działy muzeum i obejmuje aż 550 prac.

- To gęsta wystawa, sięgająca od starożytności do czasów najbardziej współczesnych i do współczesnych mediów. Pokazuje, w jaki sposób w sztuce odbijały się hierarchie społeczne. Doprowadzamy opowieść do momentu, w którym owe hierarchie są np. dyktowane przez media, bo nowe media uczestniczą w procesie wywyższania lub zapominania o kim - tłumaczyła dyrektor Muzeum Narodowego w Warszawie Agnieszka Morawińska. PAP//bako

Źródło zdjęcia głównego: MNW