Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Lądowali bez koła, wybiegli z samolotu w kilka sekund. Nagranie

Warszawa

Lucy, Kontakt 24Awaryjne lądowanie małego samolotu

Mały samolot wylądował w czwartek awaryjnie na lotnisku Babice. Awionetka nie miała jednego koła, a już na ziemi obróciło ją o 180 stopni. Film otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do zdarzenia doszło w czwartek po południu. Film na Kontakt 24 wysłała Lucy.

Awaryjne lądowanie

Na początku filmu widzimy przygotowania do lądowania awionetki. Samolot krąży nad lotniskiem. Na płycie są już służby, poza nią – nie brakuje gapiów, którzy dokumentują manewr.

Samolot powoli się zniża. Kiedy dotyka już podwoziem pasa startowego, obraca się o 180 stopi.

Już po kilku sekundach drzwi się otwierają, a z małego samolotu wybiegają dwie osoby – kobieta i mężczyzna. Odwracają się kilka razy, żeby sprawdzić, co się dzieje z maszyną i zwalniają. Podchodzą do nich strażacy, jednak ich pomoc nie jest potrzebna.

Nikomu nic się nie stało

- Asystowaliśmy przy lądowaniu awionetki, która lądowała bez jednego koła. Nikomu nic się nie stało, ale w razie potrzeby na miejscu czekało pogotowie - poinformował chwilę po zdarzeniu Piotr Rżysko z Komendy Państwowej Straży Pożarnej.

Dodał, że na miejsce przyjechał także przedstawiciel Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

Sytuację na lotnisku obserwował reporter tvnwarszawa.pl Lech Marcinczak. - Oprócz komisji, przyjechał tu też pan, który twierdzi, że na jego pole spadło koło od samolotu i chce je przekazać komisji - relacjonował Marcinczak.

Na miejscu były cztery zastępy straży i pięć załóg policyjnych.

kz