Labirynt, animacje, darmowe zwiedzanie. Tym będzie dzisiaj żyć stolica

Warszawa

Kulisy powstawania wystawyMuzeum Warszawy (mat. prasowe)
wideo 2/2

Po czteroletnim remoncie będzie można wreszcie odwiedzić nowe Muzeum Warszawy. Oficjalna inauguracja już dziś wieczorem. Będzie koncert Sinfonii Varsovii, labirynt na Rynku Starego Miasta i animacje na fasadzie.

Oficjalne otwarcie muzeum mieszczącego się po tak zwanej stronie Dekerta Rynku Starego Miasta rozpocznie się o godzinie 20. Po przemówieniach wystąpi Sinfonia Varsovia Brass z udziałem solisty Jerzego Małka.

Osiem gabinetów

Usłyszymy między innym "Sen o Warszawie" Czesława Niemena, "Czerwony Autobus" Władysława Szpilmana, "Children of Sanchez" Chucka Mangione oraz utwór Zbigniewa Wodeckiego.Od piątku do niedzieli, w godzinach 11-20.30 na rynku działać będzie instalacja artystyczna w formie labiryntu prezentująca wszystkie gabinety, a po 21 na elewacji muzeum wyświetlane będą animacje.

W piątek muzeum będzie można zwiedzać za darmo w godzinach 21-2. W sobotę i niedzielę w godzinach 10-19.Nowe Muzeum Warszawy ma się składać z gabinetów, w których będą pokazywane "Rzeczy Warszawskie". Na razie dostępnych ma być tylko 8 z 21 pomieszczeń. Jak tłumaczą władze placówki, każda rzecz ma swoją historię, a razem opowiadają historię miasta.Od piątku będzie można je oglądać z w gabinecie syren, widoków warszawskich, sreber i platerów, portretów, pomników, suwenirów, pocztówek oraz archeologicznego. CZYTAJ WIĘCEJ O ATRAKCJACH MUZEUM.ran/mś