Narodowy Instytut Onkologii: mamy pierwszy przypadek zakażenia

Autor:
kz/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Czy jeśli ktoś przeszedł wirusa ptasiej grypy, to jest bardziej odporny na zakażenia innymi ciężkimi wirusami? Ekspert odpowiada (wideo archiwalne z 2020 roku)
Czy jeśli ktoś przeszedł wirusa ptasiej grypy, to jest bardziej odporny na zakażenia innymi ciężkimi wirusami? Ekspert odpowiada (wideo archiwalne z 2020 roku)TVN24
wideo 2/20
Koronawirus. Pytania i odpowiedzi

W czwartek potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Centrum Onkologii w Warszawie. Jeden oddział został odseparowany. 

O sprawie instytut poinformował w czwartek na swojej stronie internetowej. "Mamy niestety potwierdzony jeden przypadek zarażenia wirusem SARS-CoV-2 na Oddziale Nowotworów Płuc" - czytamy w komunikacie.

Oddział jest odseparowany od pozostałej części szpitala. Stworzono również listę osób, które miały styczność z zakażonym i będą poddane kwarantannie i testom.

"Narodowy Instytut Onkologii w Warszawie od samego początku epidemii stosuje zasadę separacji oddziałów, czyli personel jednego oddziału nie kontaktuje się z personelem innego oddziału. Osoba z pozytywnym wynikiem testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 nie wykonywała żadnych świadczeń na innych oddziałach" – zapewniają w komunikacie przedstawiciele oddziału.

Praca na pozostałych oddziałach jest kontynuowana.

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusaKancelaria Prezesa Rady Ministrów

Koronawirus w Polsce

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

W czwartek po południu Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci kolejnych pięciu osób. Są to: 65-letni mężczyzna ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, 61-letni mężczyzna i 77- letnia kobieta ze szpitala w Bolesławcu, którzy mieli choroby współistniejące oraz 56-letni mężczyzna ze szpitala w Krakowie i 58-letni mężczyzna ze szpitala w Koszalinie. 

Wcześniej tego dnia podano informację o śmierci 59-letniego mężczyzny hospitalizowanego w Tychach oraz 88-letniej kobiety ze szpitala w Łańcucie.

Koronawirus SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19, w Polsce jest potwierdzony we wszystkich województwach. W związku z pandemią (stan na 1 kwietnia 2020):

2317 osób jest hospitalizowanych, 183095 objętych kwarantanną, 48039 objętych nadzorem sanitarno-epidemiologicznym.

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

Autor:kz/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Adrian Grycuk/Wikipedia

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości