Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

Maraton i Półmaraton Warszawski startują w ostatni weekend września. Po raz pierwszy trasy obu biegów zostaną połączone, a na stołecznych ulicach pojawi się około 10 tysięcy biegaczy. Do rywalizacji staną także uczestnicy Mistrzostw Świata Głuchych w Maratonie. Trasa królewskiego dystansu będzie prowadziła przez Śródmieście, Mokotów, Pragę, Żoliborz i Bielany. W planach są też biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz New Balance Bieg na Piątkę.

Najnowsze

Kilkanaście nowych przypadków koronawirusa w stolicy. Mazowsze niezmiennie w czołówce

Najnowsze

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Andrusiewicz: na pewno będą wskazania, co do grup ryzyka przy szczepieniach na koronawirusaTVN24
wideo 2/4
TVN24Andrusiewicz: na pewno będą wskazania, co do grup ryzyka przy szczepieniach na koronawirusa

W środę w Warszawie potwierdzono kolejnych kilkanaście nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Jak poinformował sanepid, w ciągu ostatniej doby nikt nie zmarł w wyniku powikłań wywołanych COVID-19. Z kolei liczba nowych przypadków na Mazowszu jest mniejsza niż dzień wcześniej.

We środę rano Ministerstwo Zdrowia raportowało o 33 przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie mazowieckim. Wczoraj nowych zachorowań regionie potwierdzono 40. Mazowieckie jest w czołówce listy województw, w których diagnozuje się najwięcej przypadków. Wyprzedza je tylko Łódzkie, gdzie w środę potwierdzono 39 nowych zachorowań, oraz Śląskie - 108.

Natomiast w Warszawie zdiagnozowano koronawirusa u kolejnych 17 osób. W środę sanepid poinformował, że w ciągu ostatniej doby nikt nie zmarł na COVID-19. Od początku epidemii w Warszawie zmarło 125 osób.

Epidemia COVID-19 w Warszawie

Powiatowa stacja sanitarno-epidemiologiczna opublikowała 13 marca pierwszy komunikat o potwierdzonych przypadkach zakażenia w Warszawie. Mówił on o dziewięciu osobach z pozytywnymi wynikami testów. Przez następne dni liczba zakażonych przyrastała stopniowo o kilka, kilkanaście osób dziennie. Po dwóch tygodniach, 25 marca, po raz pierwszy koronawirusa zdiagnozowano u ponad 20 osób.

Szczyt zachorowań nastąpił między 2 a 16 kwietnia. W tych dniach potwierdzono łącznie ponad 430 zakażeń. Później, aż do 22 maja, tylko raz w ciągu doby przybyło ponad 20 zakażonych osób. Statystyki ponownie zaczęły rosnąć w ostatnich dniach maja. Największy dobowy przyrost odnotowano 26 maja, gdy stwierdzono 55 zakażeń. W obecnym miesiącu najwięcej nowych przypadków w Warszawie odnotowano 12 czerwca - 33. Od tamtego momentu liczba nowych zachorowań nie przekroczyła 20 dziennie.

Autor:dg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Łukasz Cynalewski/Agencja Gazeta

Tagi:
Raporty: