Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Najnowsze

Nie żyje chirurg zakażony koronawirusem. "Odszedł niezwykły lekarz, wspaniały człowiek"

Najnowsze

Autor:
mp/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl, podlasie24.pl

Lokalne media poinformowały o śmierci garwolińskiego chirurga doktora Mariusza Kroppa, który przegrał walkę z koronawirusem.

Jak czytamy na podlasie24.pl, zmarł 15 listopada. "Był cenionym, lubianym, znanym nie tylko w Garwolinie lekarzem. Przez wiele lat pracował na oddziale chirurgicznym Szpitala Powiatowego w Garwolinie oraz jako lekarz ratownik w pogotowiu" - podał portal.

"Dnia 15 listopada odszedł od Nas Niezwykły Lekarz, Wspaniały Człowiek dr Mariusz Kropp" - napisali współpracownicy lekarza na stronie Szpitala Powiatowego w Garwolinie.

"W trakcie niesienia pomocy innym"

Dyrektor tej placówki Krzysztof Żochowski powiedział portalowi egarwolin.pl, że doktor Kropp pracował, choć był już w wieku emerytalnym i cierpiał na choroby współistniejące, które zmniejszały jego szanse w starciu z koronawirusem.

- Gdy wybuchło największe uderzenie epidemii, on się nie chował, przychodził na dyżury. Oczywiście stosował urządzenia do osobistej ochrony, ale to są tylko zabezpieczenia i jak to się mówi, poległ na polu chwały. W trakcie niesienia pomocy innym złapał tę chorobę, która w jego przypadku, biorąc pod uwagę inne schorzenia i wiek, doprowadziła niestety do tego dramatycznego końca - powiedział Żochowski.

Z wielkim smutkiem informację o śmierci medyka przyjęli także starosta Mirosław Walicki i przewodniczący Rady Powiatu Waldemar Trzaskowski. Na Facebooku złożyli oni kondolencje najbliższym zmarłego.

Nabożeństwo żałobne odbędzie się w czwartek o godzinie 14.00 w kościele kolegiacie Przemienienia Pańskiego w Garwolinie, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na Cmentarz Parafialny.

Na tvn24.pl informowaliśmy też o śmierci chirurga doktora Marka Umińskiego ze Szczecina:

Profesor Sieńko wspomina doktora Umińskiego13.11 | Zachodniopomorska służba zdrowia żegna wybitnego chirurga Marka Umińskiego i wychowawcy wielu następców – między innymi marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego. Chirurg przegrał walkę z koronawirusem.tvn24

Autor:mp/r

Źródło: tvnwarszawa.pl, podlasie24.pl

Tagi:
Raporty: